[ÜLEVAADE] Huawei Mate 9

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] Huawei Mate 9

Lugemata postitusPostitas Terko » 11 Mär 2017, 08:20

Lisaks teistele mudelitele hoiab Huawei elus oma traditsiooni suurte nuhvlite tootmisel. Järjekordne mudel Mate seeria hiiglaste seas nägi ilmavalgust juba eelmise aasta lõpus ja nüüd on see tiiruga jõudnud ka minuni katsumiseks ja muljetamiseks.

Pilt

Välimus
Huawei mudelite puhul hakkab välimus alati karbist – kujutage ette pilti, kui olete saanud endale tuttuue telefoni ja seda õhinaga lahti pakkima asute. Mis saaks olla meeldivam, kui telefoniga võrdväärselt uhke pakendus. Ja täpselt selline tunne Mate 9 lahti pakkides tekibki – kõik karbis olev kaasavara on omakorda stiilselt mustadesse karbikestesse paigutatud ja jätab eeskujuliku esmamulje. Karbis tuleb telefoniga kaasa manuaal; kiirlaadija; paar kõrvaklappe, mis kangesti meenutavad õunatootja analooge; ning meeldiva üllatusena ka kaitseümbris. Kes kasutab, kes mitte, igal juhul olemas ta on.
Karbist võttes tekitab kindlasti esimese emotsiooni Mate 9 suurus – 5,9-tollist ekraani ei saa just kõige väiksemaks lugeda, ja nii uure telefoni käsitlemine on parajalt väljakutsuv ülesanne. Tegelikult ei ole telefoni kabariidid ülemäära suured, arvestades sinna paigaldatud ekraani mõõtmeid, kuid tasub arvestada, et ühe käega käsitlemine väga kergelt ei laabu ning pigem on tegu ikkagi kahe käe telefoniga.
Telefon on mähitud metallkesta ning kujult äraütlemata sarnane oma eelkäijale, Mate 8-le. Eesmist poolt katab klaas ning tagumiselt küljelt leiab kaamerasilma ning selle alt näpujäljelugeja. Nuppude asetus on klassikaliselt külgedel, eraldi äramärkimist väärib ka kõrvaklapi pesa olemasolu. Sim-kaardi sisestamiseks on vajalik kasutada karbis kaasas olevat nõela, samasse pessa käib ka mälukaart/teine sim-kaart.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Tarkvara ja kasutamine
Kuigi Androidi uusim, 7-s versioon on juba tükimat aega väljas, on Mate 9 esimene Huawei, millele see ka ametlikult saadavaks tehti. Kasutusele on võetud kõik Google uue versiooniga kaasnenud parandused ja optimeerimised, lisaks on EMUI kasutajaliides läbinud Nougati tuules välimuse värskenduse.
Suurimad muutused välimuses leiab teadete ribalt, mis on muutunud tavalisele androidile palju sarnasemaks ning kadunud on endine “teadete puu” vaade. Teadete endi kuvamine toimub nüüd samuti stock-androidi stiilis. Uues stiilis teavitusi kuvatakse nüüd ka lukustusekraanil.
Suurim muudatus kasutajaliidese poole pealt on aga hoopis võimalus kasutada rakenduste sahtlit nende järjestikkusel avalehtedel kuvamise asemel. Selle võimaluse kasutamiseks tuleb see enne aga menüüst aktiveerida. Muidugi on alles jäetud ka variant endise meetodi kasutamiseks.

Pilt

Alles on jäänud ka kõik Huaweile omased külluslikud seadistamisvõimalused, alustades liikumisega telefoniga juhtimisest kuni võimaluseni näpujäljelugejaga teadete riba kinni ja lahti tõmmata. Muudatusi uue versiooni saabumisega on veel mitmeid, neid kõiki ei hakka siinkohal eraldi välja tooma.
Endiselt on alles ka Hiina tootja kummaline lähenemine rakenduste teadete kuvamise lubamisele. Kui üldiselt toimib enamus tootjaid selle loogika järgi, et kui sulle mõne rakenduse puhul teateid ei meeldi saada, siis lülita see välja, siis Huawei vaatab asjadele vastupidi. Ehk et avastasin end mitme rakenduse puhul uurimast, miks nende teateid minuni ei jõua ning lahendus seisnes nende eraldi lubamises seadete alt. Kuna Huawei on tugevat rõhku pööranud aku säästmisele, tuleb näiteks eraldi määrata ka need rakenduses, millel on lubatud telefoni nö äratada, vastasel juhul ei pruugi sa neid kohe saadagi. Lisaks ka tüütud meeldetuletused selle kohta, mis rakendus taustal liialt energiat tarbib.
Minu väikene lootus oli ka see, et lubatakse kasutada standard rakenduste ikoone uues EMUI versioonis, kuid paraku seda muudatust ei tehtud. Seega tuleb selleks otstarbeks ka edaspidi kasutada teisi launchereid või teemasid, mille jaoks endiselt ka Huawei enda eelinstalleeritud rakendust kasutada taab.

Pilt

Sõrmejäljelugeja toimis testperioodi jooksul kenasti, oli täpne ja kiire. Veidi võib nuriseda selle paigutuse üle – telefoni tasku pistes ja võttes asetub sõrm alatihti just sõrmejäljelugeja peale, mis nii soovimatult telefoni lahti lukustab.

Ekraan
5,9-tollisele ekraanile on antud Full-HD resolutsioon, mis teeb pikslitiheduseks 373 ppi-d. Kasutusel on IPS LCD tehnoloogia ja kuigi need näitajad tänapäeva mõistes ja ekraani enda suurust silmas pidades väga eesrindlikud ei ole, siis kasutuskogemuse koha pealt seda öelda ei saa. Pilt on tavakasutuseks täiesti piisav, mingeid piksleid kuskil silma riivama ei jää. Ka on värvid ja heledus kenasti paigas, kel vaja saab neid eraldi menüüst ka seadistada. Automaatse heleduse seadistamine toimib kenasti, ilma järskude hüpeteta.
Lisavõimalusena saab eraldi muuta teksti ja kuvatava pildi suurust.

Jõudlus ja Aku
Kirin seeria protsessorite tootmisel on jõudnud Huawei juba mudelini 960, mida jätkuvalt toodetakse oma maja siseselt. Ja jätkuvalt teeb Hiina tootja selles osas head tööd, sest protsessor on igati võimekas nii jõudlustestide tulemusi vaadates kui ka puhtalt igapäevasel kasutamisel. Testperioodil toimis Mate 9 igati sujuvalt ning mingeid anomaaliaid selle kasutamisel ei esinenud.

Mate 9 suuruse üheks plussiks on asjaolu, et sinna saab paigutada oluliselt suurema aku. Ja nii ongi metallkorpusesse mahutatud 4000 mAh Li-Po aku. Kombineerides seda ekraani resolutsiooni ning rakenduste aku tarbimise täpse jälgimisega, saab telefon kiidelda keskmiselt kahe päevase laadimistsükliga.
Mate 9 toetab ka kiirlaadimist ja selle jaoks on pakendis kaasas ka massiivne laadija. Huawei sõnul võimaldab see 20 minutiga telefoni aku täis laadida nii, et sellest jätkuks kogu päevaks. See on muidugi väga umbmäärane käsitlus, seega sai kiirlaadimist eraldi testitud. Selle tulemusena saab öelda, et 10 % akut laadis telefon täis ca 5-6 minutiga kuni 60 protsendini, sealtmaalt hakkas ka laadimisaeg järjest pikenema. Nii et aku laadimine toimub tõepoolest kiiresti.

Pilt
Pildil klikkides avaneb suuremana

Jõudlustestid
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 38975
AnTuTu benchmark – 115511
Geekbench Single - 1935
Geekbench Multi - 5439

Kaamera
Mate 9 kasutab kahte kaamerasilma, nagu ka P9 mudel enne teda. Ja ka siin on kasutusel sama skeem, kus üks kaamera pildistab värviliselt ning teine must-valgelt, et hiljem pilt kokku liita ning tänu sellele kvaliteetsem tulemus saavutada. Vahe on selles, et kui P9 puhul oli kasutusel mõlemal kaameral 12MP sensor, siis Mate 9 omal on värvilisele kaamerale pikselid lisatud ning seal on neid nüüd lausa 20.
Plussiks on optiline pildi stabilisaator (OIS) ning parandatud kaamera võimekus hämarates oludes pildistamiseks. Seadistamisvõimalusi on antud kamaluga - valida saab eellaetud režiime ning sisse lülitada ka režiimi, kus võimalik ise kõiki pildistamise valikuid timmida. Huvitavatest võimalustest saab näiteks bokeh-efekti piltidele lisada, mis sisuliselt annab võimaluse pildi fookust muuta, eristades neid muust.
Kaameraga jäädvustab tasakaalukaid pilte, kus pole liialt teravusi. Ka värvid pole liialt üle keeratud, vaid jätavad “päris elu” mulje ja mõjuvad tõetruult.

Näidispildid

Kokkuvõtteks
Mate 9 on selline soliidne telefoni. Ei üllata sind otseselt millegiga, aga samas ei ole nagu nuriseda ka millegi üle. Vähemalt suures plaanis – eks see kasutajaliidesega harjumine ja selle eripäradega leppimine ole igaühes endas kinni. Aga muus osas töötab ja toimetab Mate 9 eeskujulikult. Suur on ta küll, nii et tasub enne võimalusel käes hoida ja katsuda.

Plussid
+ kvaliteetne metallkorpus
+ kiirlaadimine, mis on tõesti kiire
+ korralik aku pidavus
+ kärme näpujäljelugeja, lisaks kasutatav muude funktsioonide jaoks


Miinused
- sõrmejäljelugeja paigutus tingis taskus mittetahtlike avanemisi
- kasutajaliidese eripärad teadete kuvamisel

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Logi sisse  •  Registreeru