[ÜLEVAADE] (Huawei) Honor 7 Lite

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] (Huawei) Honor 7 Lite

Lugemata postitusPostitas Terko » 18 Sept 2016, 11:30

Kõigi välja tulevate tippmudelite vahele sattus seekord testimisse Huawei säästumudel Honor 7 Lite. Õigem ongi öelda see nimi ilma Huaweita, kuna tegu on suurfirma tütar-brandiga. Mujal maailmas on sama mudel tuntud ka Honor 5C nime all. Kui hea üks veidi rohkem kui paarsada euri maksev telefon hetkel on ja mida sealt oodata võib – uurisin järele.

Pilt

Väljast
Presentatsioon ei ole Honoril nii uhke kui kallimatel ja võimekamatel suguvendadel, aga selle telefoni puhul ei saa ka seda otseselt eeldada. Karbis on olemas hädavajalik – laadimiskaabel, seinaadapter ning sim-nõel. Honor kasutab vana head micro-usb ühendust.

Pilt

Telefoni ekraani mõõduks on Huawei puhul tavaline 5.2-tolli, mis pole liigu suur, ega liiga väike. Materjalivalikul on püütud astuda viimaste trendide tuules ja tagumine pool on saanud metallkatte, raam ja küljed on siiski jäänud plastiku juurde. Tore, et on tahetud anda välimusele luksust juurde, aga üldpildis jääb siiski rõhuma plastikune tunne. Disainis mingeid imevigureid pole kasutatud – klaas kuskile ei kumerdu ega keera, küll on küljed tagumisel poole kumerad, et paremale käespüsivusele kaasa aidata. Nupud on kõik paigutatud harjumuspäraselt paremale küljele, sim-pesa teisele poolele. Kasutatakse hübriid-pesa, seega variant on korraga sisestada sim- ja mälukaart või viimase asemele teine sim-kaart.
Tagumiselt küljelt leiab kaamera ning selle alt sõrmejäljelugeja.

Pilt
Pilt
Pilt

Seest
Honor 7 Lite seest leiab androidi nüüdseks eelviimase versiooni Marshmellow (6.0), millele on juurde lisatud Huawei EMUI kasutajaliides (versioon 4.1). See tuleb kõigi oma vooruste ja vigadega. Menüüdest leiab suurel hulgal valikuid, mida seadistada, kõik sellel eesmärgil et kasutaja elu mugavamaks teha. Telefoniga tuleb kaasa lisaks tavapärastele eellaetud süsteemirakendustele ka mitmeid tööriistu ja vidinaid - taskulamp, telefonihaldur, peegelvaade jms.

Pilt
Pilt

Kes tavapärase androidiga harjunud on, sel läheb veidi aega, et EMUI kasutajaliidesega sina peale saada. Mõned näited - rakenduste jaoks puudub eraldi kuva, need lisatakse järjest avalehtedele; teadete ribalt alla tõmmates on otseteed rakendusteni eraldi lehel.

Pilt

Paar asja mis häirisid – rakenduste teadete edastamine käis telefonil mingi ainult temale teada mustri järgi. Tihti tulid teated kohale alles siis, kui telefon unest äratada.

Jõudluse eest hoolitseb Honor 7 Lite sees Huawei enda protsessor Kirin 650. Oli endal küll väike hirm selles osas, et kas see ka ülesannetega toime tuleb, aga õnneks ei pidanud pettuma. Tavakasutuses sai telefoni kenasti hakkama, kergeid viivitusi siin-seal rakenduste avamisel oli, aga ei midagi hullu. Mängude mängimisega sai telefon samuti kenasti hakkama, vähemalt nendega mis tööle läksid – Asphalt 8 proovisin kaks korda installeerida, mõlemad korrad jäi telefon mängu avaekraanile pidama ja katsetada seda ei saanudki.

Ekraanipaneel on mõneti üllatuslikult sellise hinnaklassi telefonil FullHD-resolutsiooniga ja kasutab IPS-tehnoloogiat. Pilt on selge ja terav tänu sellele, aga värvitoonid võiksid veidi erksamad ja särtsakamad olla. Nurga alt vaadeldavus pole samuti just kiita ning päikese käes nähtuv võiks samuti parem olla. Selle viimase juures teeb asja hullemaks tõik, et ekraanil ei kasutatud või kasutatakse väga kehva õlihülgavat kihti. Nii et kui tahta ekraani puhta ja ilusana hoida, peab lapp tihti käepärast olema.

Sõrmejäljelugejaga võib rahule jääda, see toimib igati eeskujulikult. On piisavalt tundlik ning reageerib puudutusele kiirelt. Mugav on ka telefoni näpulugejaga avamine, pole vaja eraldi nuppe lisaks vajutada.
Kõneheli on telefonil hea, aga muusika kuulamiseks tasuks kasutada lisaseadmeid või muid allikaid – heli on plekise kõlaga ja juba päris madalal tugevusel.

Aku on telefonil keskpärane. See tähendab, et testimisel sain laadimiskorraga vastavalt intensiivusele 1-2 päeva kasutust. Aku majandamiseks on telefonil eraldi alam-menüü, kus saab aku kestust analüüsida, toiteplaane valida vastavalt säästmisvajadustele ning näiteks ka akut optimeerida.

Pilt

Pildistamiseks kasutab telefon 13 megapikslist fotosilma, sellel on olemas ka pildi stabilisaator ning led-välk. Piltide kvaliteetiga võib rahule jääda, mida paremad on pildistamistingimused seda parema tulemuse saab. Kaamera rakendus pakub ka suurel määral erinevaid seadistamisvõimalusi ja režiime, pildistamise entusiastidel on mille vahel valida.

Mõned näidispildid

Jõudlustestid
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 16848
AnTuTu (v 6.0) – 41334
Geekbench 4 Single-core – 765
Multi-core - 3307

Kokkuvõtteks
Honor 7 Lite on igati asjalik telefon, eriti arvestades tema soetushinda. Telefonil on olemas kõik nutikale vajalik, kõrge resolutsiooniga ekraan ning sõrmejäljelugeja annavad lisaks plusspunkte. Rakenduste avamine ja menüüdes liikumine ei käi nii kiirelt kui tipptelefonidel, eriti kui sellega harjunud olla. Aga seda ei saa ka ette heita, sest Lite 7 juures polegi üritatud tippudega võistelda.

Plussid
+ kõrge resolutsiooniga ekraan (1920x1080 pikslit)
+ kiire ja asjalik sõrmejäljelugeja
+ soodne hind

Miinused
- õlihülgava kihi puudumine ekraanil
- plastikune disain, hoolimata metalli kasutamisest

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron

Logi sisse  •  Registreeru