[ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas Terko » 07 Juun 2016, 17:50

Sony juures on puhumas uued tuuled – pikal Z seerial on nüüd lõpp ja seda on asendama toodud uus mudelitähis X. Uue põlvkonna mudeleid tutvustas Sony juba veebruaris, laiema avalikkuse ette jõudis neist esimene – lihtsalt X – mai lõpus. Just Xperia X mudelit saingi paari nädala jagu testida.

Pilt

Välimus
Kuigi mudeli nimi on uus võib kokkuvõtvalt kohe ära öelda, et välimuselt jätkab X üldjoontes viimase Z5 disainikeelt. Endiselt on tegu kandilise ristküliku-kujulise disainiga, mille raam ja jooned on seekord läinud veidi pehmemaks kui Z5-l, samas mitte nii ümaraks nagu Z3-l. Telefon jätab sihvaka mulje ning disainis on kasutatud viimase aja trende, ehk et pealmine klaas ja taguosa kaarduvad kergelt küljeraami suunas. See muudab hoidmise käes mugavaks.
Testis olnud X jääb uue mudelivaliku keskele - altpoolt üles liikudes on need tähised XA, X ja X Performance ning ka materjali valik peegeldab mudelireas paiknemise staatust. Ette on saanud – üllatus-üllatus – klaas, samas kui tagumises osas on see vahetatud metallplaadi vastu, raam on aga hoopis plastikust. See viimane pole tegelikult üldse häiriv asjaolu, kuna üldine kooste ja tunnetus on telefonil eeskujulikud. Xperia X kaalub 153 grammi ja see raskus annab üldisele väljapeetud ilmele juurde.
Telefon kasutab nüüd juba standardiks kujunenud kõige väiksemat nano sim-kaarti ja erinevalt paljudest tootjatest pole selle sisestamiseks vajalik kasutada terava otsaga abivahendeid, piisab näppudest. Mälukaardi ja sim-i saab sisestada koos, mõlema jaoks on eraldi pesa. Endiselt on häiriv kasutada heli reguleerimise nuppe, mis on harjumatult paigutatud parema külje alumisse ossa, kuigi sõrm tahaks neid kõrgemalt vajutada.
X mudelil on sama sõrmejäljelugeja nagu Z5-seeria mudelitel, ehk küljepeal sisse- ja väljalülitamise nupu sees. See toimib…normaalselt. Oli kordi, kus lugeja ei tundnud näppu mitu korda järjest ära, nii et pidi pin-koodi sisestama (minul oli turvalisuse tagamiseks määratud pin, valikuid on teisigi, vastavalt kasutaja eelistustele), samas kui lugeja toimis, käis avamine kiirelt ja viivituseta. Küljel paiknemisel on omad eelised ja miinused. Seda on mugav kasutada, kui sa telefoni parajasti käes hoiad, samas kui laual olles kasutada, on päris tülikas seda küljelt otsima hakata.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Tarkvara ja kasutamine
Xperia X tuleb juba karbist võttes Androidi kuuenda versiooniga (Marshmallow). Sony on oma kasutajaliidesega aastate jooksul aina enam Google puhta androidi suunas liikunud ja nüüd leiab menüüdes päris palju sarnasusi. Näiteks teadete riba on pea täpselt samasugune kui Google telefonidel endil ja ka menüü üldine ülesehitus ja disain. Küll on Sony kasutanud värvilisemaid ikoone.

Pilt

Tore on see, et pigem on hoitud minimalistlikku joont ja telefoni pole üle külvatud seadistamisvõimalustega, millel eriline lisaväärtus puudub. Kinda-režiim on endiselt olemas, samuti on võimalik telefoni topelt-koputusega sisse ja välja lülitada. Uuendusena on rakenduste kuva vasakule küljele lisatud eraldi soovitustega leht.
Isiklikult mulle see suund meeldib, mis Sony poolt on võetud ja püütud sarnaneda Google disainifilosoofiaga.

Pilt

Telefon tavakasutusel millegi eripärasega silma ei paistnud ja seda võib kiitusena võtta, kuna testimise jooksul mingeid anomaaliaid võid kasutust pärssivaid asjaolusid ei ilmenud. Xperia X sai oma igapäevaste toimingutega kenasti hakkama, kõik funktsioonid töötasid ettenähtult.

Jõudlus ja Aku
Minu üllatuseks ei pandudki Xperia X-le praegu kõige popimat Qualcommi Snapdragon 820 protsessorit, mis pea kõigi tootjate tippmudeleid jooksutab. Arvestades telefoni hinnaklassi, oleks seda eeldanud. Siiski piirduti 6-seeria omaga, täpsemalt Snapdragon 650-ga. Ja tuleb tunnistada, et see polnudki nii halb valik. Xperia X-i jõudlus üllatas positiivselt ja ei jäänud kasutusel millegiga hätta. 3 GB operatiivmälu aitasid edukalt kaasa rööprähklemisele ja ka mitme rakenduse taustal lahtiolek ei mõjutanud selle toimimist ja sujuvust.

Sony on truuks jäänud oma LCD-paneelidele ning FullHD resolutsioonile. Ja neil pole põhjust muretsemiseks. Päris Amoledi sügavmusta vastu küll ei saa, aga kui midagi võrdluseks kõrval ei hoia, siis sellest vahest ka tavakasutusel aru ei saa. Xperia X-il on värvidele tooni veidi peale keeratud, nii nagu ka Amoledi puhul ja see mõjub meeldivalt. Igati õnnestunud paneel Sony poolt, mida on mõnus kasutada. Ekraani heledust on piisavalt, automaatseades toimib taustavalgustus sujuvalt. Vajadusel saab valge tasakaalu reguleerida, kuigi vaikimisi on see juba piisavalt hea.

Telefoni laadimiseks kasutatakse traditsioonilisi võtteid – micro-usb laadimispesa, puuduvad kiirlaadimine ning juhtmevaba laadimine. Aku on mõistliku suurusega, arvestades ka telefoni saledat profiili (7.9 mm). Keskmiselt andis üks laadimistsükkel kasutuseks päev kuni poolteist, olenevalt kasutusaktiivsusest. Telefon saab kiita eeskujuliku ooterežiimi eest, ööga kulus akut keskmiselt 4-5 %.

Jõudlustestid
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 29662
AnTuTu benchmark – 77978
Geekbench singlecore – 1442
multicore – 3806

Geekbench 3 akutest andis mõõtetulemusteks 5671 punkti ja testi pikkuseks 9:27:10.

Kaamera
Pildikvaliteet tundub igati korralik - servades esineb kerget udusust ja moonutust, aga ei midagi häirivat. Pildid on teravad ning igapäevaseks pildistamiseks on see 23-megapiksline kaamera täiesti piisav.
Eraldi kaameranupp lisab veel ekstra mugavust. Pilte teeb telefon kiiresti ja ka fokusseerimise kiirus on hea.

Näidispildid

Plussid
+ kvaliteetsed koostematerjalid
+ väga hea ekraan

Miinused
- kõrge hind
- veidike kapriisne sõrmejäljelugeja
- puudub vee- ja tolmukindlus nagu vanematel mudelitel

Kokkuvõtteks
Xperia X on kena ja kvaliteetne nutitelefon. Omadused ja riistvara pole kahjuks päris tipptegijate väärilised, kuigi hinna järgi võiks seda arvata. Jaemüügi hinna eest (ca 600 euri testimise ajal) oleks veidi rohkem lisaväärtust oodanud, eriti arvestades tihedat konkurentsi selles hinnaklassis. Mõistlik oleks oodata, kuni telefoni hind veidi kukub, siis tasakaalustuvad ka pakutud omadused hinnaga.

arkoko
Entusiast
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Aug 2012, 10:37
Telefon: Sony Xperia Z3

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas arkoko » 07 Juun 2016, 22:12

Miinuse poolel veel ka see, et Xperia jätkuvalt kuumeneb video salvestamisel üle, eriti 4k puhul:
http://www.xda-developers.com/video-dem ... elopers%29
Sony Xperia Z3 (D6603, Android 6.0.1)

rennu21
Entusiast
Postitusi: 1746
Liitunud: 20 Jaan 2012, 08:23
Telefon: galaxy s7- stock

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas rennu21 » 08 Juun 2016, 06:28

Miinus on kaamera. Täna kus kõik tulevad välja aina paremate kaameratega siis sony on ikka ämbris. Ma lugesin ja sain aru, et z seerijale peale makstud kaamera komplekti patent(tarkvara ja kaamera alates z1) oli komistuskivi mida nad enam muuta seal ei saanud. See olevat olnud ka üks põhjuseid miks taheti uut seerijat- odavam kui z seerija patendiga jamada. Näidispilte vaadates ja mõeldes nende valgusolude peale siis on lausa kahju, et pildilt karjub lause: "Telefoniga tehtud" Egas midagi, jääme ootama järgmisi x mudeleid ja ehk seal tuleb üllatusi mis mind tõmbaks sonyle- veekindluse olemasolu, korralik kaamera ja aku kestvus tavakasutuses 1,5-2päeva. Potensiaali neil ometi on, vahendid on- aga lihtsalt ei tehta
Kui pessimist näeb surnuaial ainult riste, siis optimist näeb ainult plusse

arkoko
Entusiast
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Aug 2012, 10:37
Telefon: Sony Xperia Z3

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas arkoko » 08 Juun 2016, 11:48

Tuleb siis uut seeriat oodata. Näiteks Y, mis jäi Z ja X kõrval vahele :D
Sony Xperia Z3 (D6603, Android 6.0.1)

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast
Postitusi: 3338
Liitunud: 09 Aug 2011, 13:19
Telefon: Galaxy A3 2017 7.0
Asukoht: Loksa

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas Euromen » 09 Juun 2016, 02:06

To Rennu
Aga on ju Galaxy S7. Eriti hea kaamera ja veekindlus ka :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
Galaxy A3 2017 SM-A320FL - A320FLXXU1BQG6
Xperia Z3 D6603 5.1.1 - 23.4.A.1.200
Galaxy S3 4.3 I9300XXUGNA8

rennu21
Entusiast
Postitusi: 1746
Liitunud: 20 Jaan 2012, 08:23
Telefon: galaxy s7- stock

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas rennu21 » 09 Juun 2016, 10:25

Euromen kirjutas:To Rennu
Aga on ju Galaxy S7. Eriti hea kaamera ja veekindlus ka :)

Sent from my D6603 using Tapatalk


Absoluutselt. Aga see ongi sony reha, et oma enamvähem head asja hoiavad aga võiks teha paremini. Samsung saab teha ja teeb paremini. Mis puutub omale uue seadme ostu siis peale aasta vahetust kannatab juba mõelda :D tänane kirves on veidi liiga hull
Kui pessimist näeb surnuaial ainult riste, siis optimist näeb ainult plusse

ksuuk
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 09 Aug 2012, 15:45
Telefon: Jah

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas ksuuk » 16 Sept 2016, 18:45

rennu21 kirjutas:Miinus on kaamera. Täna kus kõik tulevad välja aina paremate kaameratega siis sony on ikka ämbris. Ma lugesin ja sain aru, et z seerijale peale makstud kaamera komplekti patent(tarkvara ja kaamera alates z1) oli komistuskivi mida nad enam muuta seal ei saanud. See olevat olnud ka üks põhjuseid miks taheti uut seerijat- odavam kui z seerija patendiga jamada. Näidispilte vaadates ja mõeldes nende valgusolude peale siis on lausa kahju, et pildilt karjub lause: "Telefoniga tehtud" Egas midagi, jääme ootama järgmisi x mudeleid ja ehk seal tuleb üllatusi mis mind tõmbaks sonyle- veekindluse olemasolu, korralik kaamera ja aku kestvus tavakasutuses 1,5-2päeva. Potensiaali neil ometi on, vahendid on- aga lihtsalt ei tehta


Kaamerast, tuleb ikka aru saada, et tegemist on telefoniga, mitte fotoaparaadiga. Telefoni kaamera on nagu kiirtoit, vahest vaja pilti teha. Heade piltide jaoks on ikkagi vajalik peeglkaamera.

Veekindlusest, XDA -s üks kasutaja väidab, et käis X -ga dushi all ja ei häda midagi. Sony lihtsalt ei taha enam veekindlust reklaamida, sest praktikas kaob telefoni kasutades veekindlus niiehknaa ära.

Akust, omades laadimisjuhet kodus, autos, tööl, on aku aeg suht savi. Palju sõltub ka kasutamisest, mõni ei saa ükskõik kui suure akuga päevagi õhtusse veetud ja teine saab paar päeva vabalt hakkama.

rennu21
Entusiast
Postitusi: 1746
Liitunud: 20 Jaan 2012, 08:23
Telefon: galaxy s7- stock

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas rennu21 » 19 Sept 2016, 13:39

ksuuk kirjutas:
rennu21 kirjutas:Miinus on kaamera. Täna kus kõik tulevad välja aina paremate kaameratega siis sony on ikka ämbris. Ma lugesin ja sain aru, et z seerijale peale makstud kaamera komplekti patent(tarkvara ja kaamera alates z1) oli komistuskivi mida nad enam muuta seal ei saanud. See olevat olnud ka üks põhjuseid miks taheti uut seerijat- odavam kui z seerija patendiga jamada. Näidispilte vaadates ja mõeldes nende valgusolude peale siis on lausa kahju, et pildilt karjub lause: "Telefoniga tehtud" Egas midagi, jääme ootama järgmisi x mudeleid ja ehk seal tuleb üllatusi mis mind tõmbaks sonyle- veekindluse olemasolu, korralik kaamera ja aku kestvus tavakasutuses 1,5-2päeva. Potensiaali neil ometi on, vahendid on- aga lihtsalt ei tehta


Kaamerast, tuleb ikka aru saada, et tegemist on telefoniga, mitte fotoaparaadiga. Telefoni kaamera on nagu kiirtoit, vahest vaja pilti teha. Heade piltide jaoks on ikkagi vajalik peeglkaamera.

Veekindlusest, XDA -s üks kasutaja väidab, et käis X -ga dushi all ja ei häda midagi. Sony lihtsalt ei taha enam veekindlust reklaamida, sest praktikas kaob telefoni kasutades veekindlus niiehknaa ära.

Akust, omades laadimisjuhet kodus, autos, tööl, on aku aeg suht savi. Palju sõltub ka kasutamisest, mõni ei saa ükskõik kui suure akuga päevagi õhtusse veetud ja teine saab paar päeva vabalt hakkama.


Mina ei väidagi, et telefonikaamera peab peeglile silmad pähe tegema. Küll aga, on sony komistuskiviks tema enda välja reklaamitud üüber kõva kaamera mis konkurent samsungi ees kahvatub. Kusjuures kahvatub ka mõne säästuklotsi ees.
PS, et sa põlema ei läheks siis sony kaamerat kasutavad ka osad samsungi telefonid näiteks- seal on tulemus olemas korralik. Ehk jälle on ring seal(mis ka varasemalt on erinevatest kohtades läbi käinud), et sony tegi siga hea kaamera kuid tarkvaraga keeras asja niikuidas ilus öelda ei ole.
Kui pessimist näeb surnuaial ainult riste, siis optimist näeb ainult plusse

Kasutaja avatar
VWM
Entusiast
Postitusi: 768
Liitunud: 21 Mär 2012, 23:38
Telefon: Nexus 5
Asukoht: Internet

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas VWM » 23 Sept 2016, 14:59

ja sonyd näevad igavad välja... kõik on ühesugused :D
Pilt
OnePlus 5T
Rom: Stock + Mods
Kernel: New Kernel
Recovery: blu_sp★rk TWRP

ksuuk
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 09 Aug 2012, 15:45
Telefon: Jah

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia X

Lugemata postitusPostitas ksuuk » 15 Okt 2016, 11:27

rennu21 kirjutas:
Mina ei väidagi, et telefonikaamera peab peeglile silmad pähe tegema. Küll aga, on sony komistuskiviks tema enda välja reklaamitud üüber kõva kaamera mis konkurent samsungi ees kahvatub. Kusjuures kahvatub ka mõne säästuklotsi ees.
PS, et sa põlema ei läheks siis sony kaamerat kasutavad ka osad samsungi telefonid näiteks- seal on tulemus olemas korralik. Ehk jälle on ring seal(mis ka varasemalt on erinevatest kohtades läbi käinud), et sony tegi siga hea kaamera kuid tarkvaraga keeras asja niikuidas ilus öelda ei ole.


Otsisin pikalt sobivat max 5" telefoni ja ootasin uut nn Google telefoni (Nexus/Pixel) aga siis selgus, et selle hind ei vääri selle sisu. Enne Sony puhul häiris külje peal olev USB pesa ja palju bloatware sees. X -l on nüüd USB pesa ilusti all, bloatware hulk on vähenenud.

Eeldusel, et kaamera riistvara on võimekas, küll siis mingi teise tarkvara ja/või rootimise tulemusel (kui just enne Sony ise seda ära ei fixi) saab ka sellest kaamerast asja. Kuna aga telefoni kaamera(kvaliteet) pole kunagi olnud minu jaoks primaarne tegur, siis mulle on see telefon suhteliselt sobiv.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Logi sisse  •  Registreeru