[ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5 Compact

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5 Compact

Lugemata postitusPostitas Terko » 13 Okt 2015, 10:00

Pärast pikka ootamist ja kuulujutte on ta siin – Sony populaarse kompaktsete nutikate seeria uus mudel ja Z3 Compacti järglane Z5 Compact. Sony on leidnud oma nišši, andes kasutajatele võimsa riistvara kompaktses kestas ja vanade mudelite edukuse tuuled on uuel suured ootused täita.
Pilt

VÄLIMUS
Sony on oma Z-seeria mudelite juures sarnast käekirja kasutanud juba algusest peale. Ka uue Z5 seeria mudelite disain on pigem eelmiste põlvkondade edasiarendus, kui päris nullist alustamine. Deja-vu tunne tuleb, teades, et igakord uut Z-telefoni arvustades seda mõtlen. Aga miks head asja muuta, kui see töötab.
Mis mulle kätte võttes siis vastu vaatab? Ees ja taga on endiselt klaas, seekord on küll Sony otsustanud mati variandi kasuks tagumisel poolel ning see otsus on end igati õigustanud. Välimust silmas pidades pole midagi kaotsi läinud, ka nii näeb Z5 viis tagant poolt kena välja, kuid olulisem on see, et nüüd on sõrmejälgede mure kadunud. Ka väärib mainimist, et keskmise raami serv ületab väga-väga õrnalt tagumist kaant, lastes nii muretumalt kallist nutitelefoni lauale asetada. Seda sama võtet kasutati ka Z3+ juures, kuid Z5 compacti puhul pole serv nii terav ja tuntav.
Ettepoole liikudes jõuame keskraamini, mis on nüüd kandilisema kuju ning lihtsama, ühes tükis disainiga. Raami servad on kumerad ja muudavad käeshoidmise mõnusamaks. Raamist rääkides on Sony compact-seeria juures hoidnud telefonil pigem paksemat profiili, olgu see siis tingitud aku piisava suuruse või mõne muu olulise omaduse hoidmisest. Nii mõjub väikse ent paksu telefoni olemus pigem jässakalt, aga eks see on rohkem maitse asi – kes seda oluliseks peab, kes mitte.
Eest leiab juba tuttava pildi – ekraan keskel, andurid ja kaamera selle peal ja all tühjus. Ehk et navigeerimise nupud on ekraanil. Kõlariavad on nii all kui üleval ja teadetest annab märku spetsiaalne tuluke.
Muidugi on Sonydele omaselt tagatud ka veekindlus. Suletavaid avausi on jäetud minimaalselt – üks, ja selle alt saab sisestada mälukaardi ja sim-kaardi. Laadimine käib läbi veekindla usb-pesa alumisel küljel, samas kui kõrvaklapid saab ühendada ülemisse otsa. Kihvti disaini-elemendina on nüüd küljelt selgelt loetav, mis seeria telefoniga tegu (loe - üleval vasakus nurgas on raamil kiri “XPERIA”). Kurb uudis ümmarguste nuppude ihalejatele on see, et Z-seeria sisse- ja väljalülitamise nupp on muutuste tuules uue kuju saanud. Sellel on ka oma põhjus, sest nüüd toimib piklik-ovaalne nupp ka sõrmejäljelugejana ja teeb seda vägagi eeskujulikult.
Veel leiab paremalt küljelt heli reguleerimise nupud ning kaamera päästiku. Ergonoomika ja mugavuse seisukohalt ei ole helinuppude paigutus kõige õnnestunum, kuna nii väikse korpuse puhul on selle alumisse poolde paigutamine muutnud kasutamise parajaks näppude väänamiseks.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

SISU
Nagu uute mudelite puhul tavaliselt, on ka Z5 Compactil uusim androidi variant, versiooninumbriga 5.1.1. Ja nagu Sonyle kohane, leiab ka siit nende kodukootud kasutajaliidese, mis kõige peale kasutamiseks on pandud. Jaapani tootja on siin leidnud hea tasakaalu puhta androidi ning erinevate lisavidinate ja –valikut vahel, mida tootjad armastavad lisada. Nii et kokkuvõteks saab lõppkasutaja enda valdusesse piisavalt puhta androidi, kuid suuremate lisavalikutega seda isikupärastada.

Elevant toas Z5 compacti puhul on kindlasti uus sõrmejäljelugeja. Selle esmane seadistamine on lihtne ning kasutamine märkamatu. Testperioodi kasutamise põhjal saab Sony süsteemile anda positiivse hinnangu, sest telefon tunneb pea alati sõrmejälje ära ning lugeja paigutamine küljele sisse- ja väljalülatmise muudab selle kasutamise pea märkamatuks.
Pilt

Sony on muutnud ka rakenduste menüü valikute kuvamist – kui enne avanesid need vasakult poolt ekraani, siis compactil saab muudatusi teha menüünupu kaudu paremast ülemisest servast. Minirakenduste kuva on kosmeetilise värskenduse läbinud ja nüüd on kõik palju lollipopilikum. Ligipääs nendeni käib endiselt taustal töötavate rakenduste vaatest.
Pilt
Pilt

Esines ka murekohti. Endalegi üllatuseks, oli telefon esimese paari päeva jooksul häirivalt anomaaliate meelevallas: tihti ei reageerinud navigeerimisnupud ja ekraanipilt hangus; hangumine toimus ka sõrmejäljelugeja seadistamisel, samuti mitme rakenduse korraga allalaadimisel. Raske on uskuda, et niivõrd muljetavaldava sisuga telefon selliselt käitub, seega võib eeldada, et kõigi nende murede põhjuseks oli lihtsalt demomudeli toores tarkvara. Eeldatavalt neid muresid lõppkasutaja tundma ei saa.

JÕUDLUS
Sony telefonid kasutavad traditsiooniliselt Qualcommi protsessoreid ning ka Z5 Compact pole erandiks. Küll võib mõnes muret tekitada protsessori mudeli valik, milleks on Snapdragon 810 ja mis on palju pragada saanud oma jahutusprobleemide pärast. Aegamööda on tootjad erinevatel viisidel seda probleemi leevendada püüdnud, nii ka Sony. Kokkuvõttes on Z5 Compacti puhul neil see tundub, et ka õnnestunud – kuigi aegajalt võib telefon päris kuumaks minna suurte koormuste juures, siis ei saaks kasutuse põhjal öelda, et temperatuurid drastiliselt teiste tootjate mudelitest erineksid. Nii et pigem ei peaks seda ülekuumenemist kartma.
Z5 Compacti riistvara komponendid on pea identsed suurema venna Z5-ga ja pakuvad tipptasemel jõudlust. Hoolimata eelnevalt mainitud hangumismuredest kasutusperioodi alguses, ei olnud telefoni probleeme nõudlike mängude jooksutamisega või muude ressursimahukate rakendustega.

BENCHMARK
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 27805
AnTuTu benchmark – 55546*
Geekbench singlecore – 1042
multicore – 3346

* - taaskord kivi demomudeli kapsaaeda. Tõenäoliselt ei peegelda see skoor telefoni täit võimsust, kuivõrd testitulemused kõikusid väga suures vahemikus - 48000 ja 61000 punkti vahel.

EKRAAN
Praegusel nutitelefonide turul on just Compact-seeria ekraan see, mis ta teiste seast esile tõstab. Eelmise mudelipõlvkonnaga võrreldes on ekraani suurus samaks jäetud (4,6 tolli) ning ka resolutsioon pole ei suurenenud ega vähenenud. 1280x720 võib esmapilgul väga lahjana tunduda, eriti teades, et teistelt telefonidelt võib kaks korda tihedama resolutsiooniga paneele leida. Sony on aga mõistliku otsuse teinud, sest ekraani vaadates küll midagi hinge kriipima ei jää – pilt on selge ja piisavalt terav, heledust on samuti parajalt. Lisaks aitab madalam resolutsioon kaasa ka aku pikemale vastupidavusele.

KAAMERAD
Kogu Z-seeria sai uue mudelipõlvkonna tulekuga ka kaamera ning megapikslite arvu on tõstetud 23-le. Muudatusi on kaamera juures tehtud palju ja kõik ikka selleks, et piltide kvaliteeti veelgi tõsta. Vaikimisi muidugi kaamera kõige suurema võimalike megapikslite arvuga ei pildista, vastav valik tuleb rakendusest ise teha. Lisaks saab määrata omale sobivama pildi formaadi, vastavalt kas 4:3 või 16:9. Sony automaatrežiim teeb oludest lähtuvalt sinu eest ise valikuid, manuaalselt saab aga seadeid ise sättida.
Pildikvaliteet on tasemel, siin pole muud midagi öelda. Piltidel on piisavalt teravust, värviesitlus on korrektne. Vähese valguse korral on piltidel rohkem müra ning servadest on nad udusemad, kuid need ei suuda varjutada muidu väga head kaamera kvaliteeti.

Näidispildid

AKU
Sony viimaste Z-seeria mudelite juures välja reklaamitut 2 päevane aku vastupidavus peaks ka uue Z5 Compacti puhul kehtima. Umbes nii see päris kasutuse juures ka oli, kõikudes testperioodil pooleteist päevast lubatud kahe päevani. Tõenäoliselt saab säästlikuma kasutuse juures seda perioodi ka pikendada, eriti kui kasutada telefonile sisseehitatud aku säästmise režiime.
Enam pole telefonil eelmistelt põlvkondadelt tuttavat dokkimispesa, millega hõlbsalt telefoni ka laadida sai. Nüüd käib kogu protsess traditsioonilise usb-pesa kaudu.

Geekbench 3 aku kestustesti tulemus – 3273 punkti (testi pikkus 05:27:20)

PLUSSID
+ kompaktne kest
+ veekindlus
+ kvaliteetne kaamera
+ aku vastupidavus
+ sisse- ja väljalülitamisenupu sisse integreeritud sõrmejäljelugeja

MIINUSED
- ekraani resolutsioon hakkab ajale jalgu jääma

KOKKUVÕTE
Z5 Compactile ei saagi nagu midagi ette heita – telefonil on olemas tippklassi sisu, kaamera ja korralik aku. Välimus on säilitanud oma minimalistlikult elegantse joone ja uus sõrmejäljelugeja nupu sees väga mugav lahendus. Ainuke asi mille kallal ehk nuriseda on ekraan, ajal kus tippmudelitelt leiab enamasti juba fullHD resolutsiooni. Teine asi, mida tähele panna, on telefoni eest küsitav üpris soolane hind - Eestis müügile tulles on hinnad 600 euro kanti. Kes aga kindlalt androidi usku ja ühekäe telefoni mugasvust ihaleb, siis on Z5 Compact turul üks väheseid saadaolevaid variante.

HINNE
Pilt

Kasutaja avatar
Marker
Entusiast
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2011, 14:52
Telefon: Sony Xperia Z3 Compact
Kontakt:

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5 Compact

Lugemata postitusPostitas Marker » 14 Okt 2015, 22:07

Võib-olla on asi minus, aga Z3C näeb parem välja. Z5C puhul on üritatud mingisugust vanat kasseti-stiili sisse tuua, ei saagi hästi aru, aga see juba üdini maitse asi.

rennu21
Entusiast
Postitusi: 1746
Liitunud: 20 Jaan 2012, 08:23
Telefon: galaxy s7- stock

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5 Compact

Lugemata postitusPostitas rennu21 » 20 Okt 2015, 05:47

Kuulasin täna hommikul digitunni kordust kus kiideti ka z5 kena välimust ja et parandatud ülekuumenemise probleemi. Justkui hakkas juba huvi tekkima kui kuulasin ära jutu kaamera kohta ning tekib küsimus: Millise oksaga sonys inimesed mõtlevad kui toodavad super asja ja topivad sisse mingi junni? Ehk kiideti jälle taevani seda super sensorit ja mega kiiret fookust mille keerab nässu üliaeglane päästiku viivitus ja tubastes/ hämarates oludes müra hulk. Arc s ajal oli kaamera paigas pixlid ja tarkvara olid kooskõlas. Z alates on alla mäge ja nagu näha siis viimasega nad ka seda parandada ei ole suutnud. Kahju
Kui pessimist näeb surnuaial ainult riste, siis optimist näeb ainult plusse

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast
Postitusi: 3338
Liitunud: 09 Aug 2011, 13:19
Telefon: Galaxy A3 2017 7.0
Asukoht: Loksa

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5 Compact

Lugemata postitusPostitas Euromen » 20 Okt 2015, 06:21

@ Rennu
Ühes Xperia komjuunitis mulle öeldi et Sony patenteeris oma kaamera värki. Nüüd siis tuleb kasutada seda mida on. Ja üldse panin tähele et Sony fanboy'd on samasugused nagu ka Õunafännid, uluvad kui mega hea kaamera neil on. Omalt poolt võin öelda et nii hull ta ka ei ole nagu algul arvasin. Z3'ga või nüüd ka pimedas filmida, ja ka mõned fotod teha. Mõned plussid tal ikka on.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Galaxy A3 2017 SM-A320FL - A320FLXXU1BQG6
Xperia Z3 D6603 5.1.1 - 23.4.A.1.200
Galaxy S3 4.3 I9300XXUGNA8

rennu21
Entusiast
Postitusi: 1746
Liitunud: 20 Jaan 2012, 08:23
Telefon: galaxy s7- stock

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5 Compact

Lugemata postitusPostitas rennu21 » 20 Okt 2015, 07:50

Mäletan isegi kui jõulude ajal testisin z1 kaamerat sedasi, et aknalauale panin põlema väikese küünla ja toas tuled kustutasin. Ilma välguta tegin samsung s4ga pilti siis sain küünla pildile. Samalt distansilt z1ga pilti tehes ilma välguta sain kätte küünla, aknalaua, laua all radiaatori ja radiatoril olnud lastemänguasjad. Tõsi need ei olnud nii selged ja teravad aga optika on sonyl hea. AGA see suur aga tarkvaras ja just see ongi põhjus miks ma nii pahuralt sony materdan. Ma tean milleks see kaamera on suuteline ja suudab see palju enamat kui ma ette kujutan isegi kuid tarkvaraline pool on nagu meelega metsa keeratud. Ja sellest on jube kahju
Kui pessimist näeb surnuaial ainult riste, siis optimist näeb ainult plusse

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast
Postitusi: 3338
Liitunud: 09 Aug 2011, 13:19
Telefon: Galaxy A3 2017 7.0
Asukoht: Loksa

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5 Compact

Lugemata postitusPostitas Euromen » 20 Okt 2015, 12:17

@ Rennu
Jah öösel saan ma Z3'ga teha seda mida Samsungiga ei saanud.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Galaxy A3 2017 SM-A320FL - A320FLXXU1BQG6
Xperia Z3 D6603 5.1.1 - 23.4.A.1.200
Galaxy S3 4.3 I9300XXUGNA8

Kasutaja avatar
Roxygamer
Entusiast
Postitusi: 198
Liitunud: 07 Nov 2014, 15:29
Telefon: 58213307

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5 Compact

Lugemata postitusPostitas Roxygamer » 20 Okt 2015, 18:16

Tundub kah, nagu oleks vahast raam tehtud ja eriti ilus ta välja ei näe (minu arvamus)
Sony Xperia Z1 Compact - 5.0.2 STOCK

Kasutaja avatar
Reede
foorumi kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Juun 2013, 22:25
Telefon: sony z5 compact
Asukoht: Tallinn

Re: [ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5 Compact

Lugemata postitusPostitas Reede » 21 Mai 2016, 09:35

asjalik ülevaade: ) ise kasutan antud telefoni ja väga rahul kuigi ootaks 6.0.1 tarkvara väidetavalt pidi stamina reziim tagama tulema;)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Logi sisse  •  Registreeru