[ÜLEVAADE] Huawei Mate 8

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] Huawei Mate 8

Lugemata postitusPostitas Terko » 03 Mai 2016, 10:39

Peale Mate S-i katsetamist otsutasin pilgu peale visata ka Huawei suuremale sõsarmudelile Mate 8-le, mis on populaarse Mate 7 mudeli järeltulija. Metallkorpus, kõrgema otsa riistvara, sõrmejäljelugeja – kõik vajalik, et üks tõeliselt hea nutitelefon kokku panna. Uurisin lähemalt, mismoodi see komplekt kokku töötas ja kas nii heade näitajate juures miski ka häirima jäi.

Pilt

Välimus
Huawei on oma telefonide materjalidele ja kvaliteedile alati rõhku pööranud, heas mõttes erand pole ka Mate 8. Klassikaline metallkest ja popiks kujunenud kumerad klaasiservad. Pole kahtlustki, et 6-tolline telefon on suur, vahet pole kui õhukeseks need ekraani servad ja küljed on võimalik nudida. Kasutamine pole esmaselt nii mugav ja lihtne kui näiteks ka pool tolli väiksemate ekraanidega, aga mõlemat kätt appi võttes saab ilusti hakkama. Muidu on telefon parajalt õhuke, see vähemalt kompenseerib veidi telefoni enda mõõtmeid ja samas ka tuntavalt raske, kaaludes 185 grammi. Üldiselt kasutamisel suuri probleeme ei tekkinud, et näiteks püksitaskusse poleks telefoni mahtunud, kuigi jah – päris märkamatuks see seal ei jää.

Pilt
Pilt
Pilt

Tarkvara ja kasutamine
Huawei on endiselt truuks jäänud majasisesele EMUI kasutajaliidesele ja kõik Mate 8 kasutajad saavad sellest ka osa. Telefoni tarkvara põhi on küll viidud uusimale androidi 6.0 Marshmallow versioonile, aga välimuse järgi sellest otseselt kuskilt aru ei saa.

Pilt

Pikalt ei hakka EMUI sisemaailma lahkama, kuna varasemate Huaweide ülevaadetes olen seda juba teinud. Muutusi on suhteliselt vähe, vähemalt kasutades tundub kõik tuttav olevat. Endiselt on menüüdes meeletult valikuid ja seadistamisvõimalusi. Esmaspilgul justkui ei saagi sellest aru, menüü peavaade on üpris lühike. Selle eest on vajalik osade seadete jaoks päris sügavale alammenüüsse kaevuda ja see võib üpris tülikas olla.

Pilt

Tavaliselt saab telefonides kirja suurust muuta, Huawei on siia veel lisaks toonud ka kuvatava pildi suuruse muutmise võimaluse. See on vaikimis nii seatud, et pilt võimalikult suur oleks, mis sellisel ekraanil kuidagi eriti võimendatult mõjub. Aga seda saab õnneks menüüst ka väiksemaks teha.

Pilt

Kahju, et Huawei nii rangelt oma ikoonide kasutamise poliitikat ajab ja näiteks originaale kuvada ei lase. Tegelikult saab ka seda teha, aga selleks on vajalik kasutada siis juba mõnda muud rakendust. Siit jõuan uue mureni – nimelt on kolmanda poole launcheri (see mis lubab sul koduekraani ikoone ja kuvamisseadeid oma tahtmise järgi muuta) kasutamine tahtmatult või mitte, väga keeruliseks tehtud. Otse poest käivitades seda aktiveerida ei saagi, tuleb taaskord menüüsse kaevude ja sealt vastavast alammenüüst nö koduekraani käivitaja ise vahetada.

Kuidagi ei saanud aru ka teadete edastamise toimimest. Kuigi olin teinud teatud rakenduste puhul valiku lubada telefoni äratada, et teate saabumisest märku anda, oli neid kordi mitmeid, kus telefoni avades, mitme rakenduse teated korraga saabusid.
Kummalisel kombel juhtus ka seda, et paaril korral telefon lihtsalt ei helisenud ja telefoni avades tervitasid mind vastamata kõnede teated. Ometi oli telefoni samal ajal enda kõrval ning helinat oleks pidanud kuulma. Arvestades, et tegu pole just odava otsa seadmega, on selline kasutuskogemus veidi kahetsusväärne.

Muus osas käitus aga telefon tublilt – mingeid kokkujooksmisi rakendustel ei esinenud ja väga sujuvalt ning töökindlalt toimis sõrmejäljelugeja. Vaid kerge puude ja juba oligi avakuva silme ees. Meeldis ka telefoni kõlar, mille heli oli parajalt bassine ja piisavalt vali.

Jõudlus ja aku
Huawei on ikka kasutanud oma telefonides kodukootud Kirin nimelisi protsessoreid ja Mate 8 on endale võimsama versiooni saanud võrreldes näiteks Mate S-iga. See vahe on selgelt märgatav jõudlustestide tulemustes, reaalsel kasutusel vähem. Selles mõttes, et telefon toimib tavakasutuses kenasti, midagi kokku ei jookse, animatsioonid ei haki ja ka nõudlikumate mängude mängimine pole probleem. Selle koha pealt saab Mate 8-le kiidusõnu jagada.

Ekraani moodulil on seekord kasutatud LCD-tehnoloogiat. FullHD resolutsioon on ka nii suurel ekraanil igati piisav, vähemalt kasutamisel kuskil pikslid häirima ei jäänud. Heledust on parajalt, kui päike otse peale särab, siis tahaks veidi juurde, muidu aga sellega väga suurt muret pole. Ekraani resolutsiooni mõistlikuna hoidmine toob mind selle telefoni ühe suure plussi juurde, milleks on aku. Nii suurde korpusesse saab õnneks panna ka tavapärasest suurema elemendi ja seda on ka tehtud, numbriliselt siis 4000 mAh mahutavusega.
Tavapärase kasutuse juures oli võimalik ühe laadimisega hakkama saada ca poolteist päeva, parimal juhul kaks. Enamasti oli pärast päevast kasutamist ca 40-50 % akut veel järgi. Telefonil pole küll otseselt kiirlaadimist sisse ehitatud, aga sellegipoolest käib see tavapärasest veidi kiiremini, tänu kaasasolevale 2A laadijale.

Jõudlustestid
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 31632
AnTuTu benchmark – 89949
Geekbench singlecore – 1707
multicore – 6179

Geekbench 3 akutest andis mõõtetulemusteks 6976 punkti ja testi pikkuseks 11:37:40. Muide, see on pea kaks korda kauem kui Mate S-i tulemus.

Kaamera
Kaamerasilm on 16 megapiksline ja sellel on ka väärt abimees pildi stabilisaatori näol. Vaikimisi ongi kasutusel kohe maksimum resolutsioon 4608x3456. Huaweile omaselt saab kaamera rakenduses vajadusel kiire näpuviipega erinevaid pildirežiime kasutada, näiteks beauty-mode.
Kaamera ise teeb suhteliselt häid pilte. Need kipuvad fokuseeritud osas teravad olema ja servadest rohkem udused ning mürarikkamad. Fookuse leiab kaamera kiirelt ja pildi tegemine käib samuti kärmelt. Päris tippude tasemel Mate 8 kaamera pildikvaliteedi mõistes pole, kuigi selle raha eest oleks seda oodanud.

Näidispildid

Plussid
+ kvaliteetne metallist korpus
+ kiire ja töökindel sõrmejälje lugeja
+ suur aku mahutavus
+ kiire laadimine

Miinused
- EMUI kasutajaliides tahab harjumist
- ülevoolavalt palju valikuid menüüdes
- rakenduste teated jõuvada teinekord hilinemisega

Kokkuvõtteks
Mate 8 on kummaline telefon. Sellel on justkui olemas kõik eelduses olla väga hea telefon, aga ometi jääb nagu midagi ikka kuskil puudu. Kasutajaliidesega harjub, kui seda väga tahta; ekraan on väga suur – meedia tarbimiseks hea, lihtsasti käsitlemiseks mitte nii väga. Kummalised tarkvaralised anomaaliad ei aita kasutuskogemuse kiitmisele samuti kaasa. Võimu ja kvaliteeti iseenesest ju Huawei nuhvlil on, aga kõike eelnevat arvestades on sellise komplekti eest küsitav hind veidi liiast. Ca 600 euro kanti jääva jaehinnaga on töökindlamaid ja muus osas sama häid valikuid.

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Logi sisse  •  Registreeru