[ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas Terko » 04 Apr 2016, 19:11

Võib vist päris julgelt väita, et Vectori nime mainides keskmist nutividinate sõpra äratundmise rõõm ei valda. Pole ka midagi imestada, sest nende kellad on alles värskelt müüki jõudnud. Et end nutikella maailmas kõrges mängus hoida, meelitatakse kliente pika akukestusega. Sain kella paari nädala vältelt kasutada ja panin kirja mis mulle meeldis ja mis mitte.

Pilt

Karbist välja
Tore on näha, et Vector pole ainult kella disainile kogu auru kulutanud, vaid ka karp milles see tuleb, jätab uhke ja kalli mulje. See tunne kandub üle ka kellale, kui see karbist välja võtta. Nutikellal on korralik metallist korpus ning kvaliteetne nahast rihm. Olles ise regulaarne kellakandja ja neid väga mitmeid omanud, on Vectori nahast kellarihm olnud üks meeldivamaid käe peal kanda.

Kella disain ja välimus sarnanevad pigem klassikalisele kellale ja kui täpselt ei teaks, siis ega hoobilt ei arvakski et tegu on nutikellaga. Vahe tuleb sisse ka korpuse juures, kus puudub tavapärane kroon ja selle asemel paikneb väljaulatuv nupp. Neid on paremal küljel veel kaks ja muud kellalt ei leiagi.

Tagumisel poolel on veel laadija ühenduspesa, mille magnet meeldivalt paika klõpsab. Laadimiseks on kaasas usb-otsaga kaabel, seinast laadimiseks on vajalik eraldi seinaadapteri olemasolu (mis peaks igal nutitelefoni kasutajal juba niikuinii olemas olema).

Pilt
Pilt
Pilt

Seadistamine
Testperioodi ajal kasutasin kella koostöös Samsung Galaxy S6 Edge nutitelefoniga. Aga Vectori kellad ei eelista ühte operatsioonisüsteemi teisele ja seda kinnitab ka kiri karbli, mis lubab kella ühendada ka iOS-il ja Windows Phone tarkvaral töötavata seadmetega.

Ühendamine telefoniga käib läbi sinihamba ja esmane paaritamine in kiire ja valutu. Android annab teada, et ühendus on loodud ja kuvab sellekohast teadet ka teadeteribal. Vähemalt Samsungi telefonilt seda teadet ära polegi võimalik kaotada, kuigi selline võimalus võiks olemas olla.

Kella seadistamiseks tuleb alla laadida Vectori rakendus, see on saadaval Play poes. Esmasel käivitamisel antakse kasutamise kohta kiire ülevaade, mida on võimalik ka menüüst uuesti vaadata. Igasuguste muudatuste ja valikute tegemine toimubki suuremalt jaolt läbi telefoni rakenduse, telefonil endal on seadistamise ja valikute tegemine piiratud. Kasutades igapäevaselt Moto 360 nutikella, olin esimese hooga natuke isegi üllatunud, kui näpuga kella ekraanil toksates midagi ei juhtunud. Tuleb välja et ei peagi, sest Vectori kell pole puutetundlik. Liikumine toimubki kella nuppude abil, üles-alla ja keskmise nupuga sisenemiseks või valiku kinnitamiseks.

Telefoni rakendus
Rakenduse vaikevaatena kuvatakse aktiivset kella nägu, mida paremale-vasakule liigutades muuta saab. Kell reageerib sellele automaatselt, midagi kuskilt kinnitada ei ole vaja, kui kujundust muuta soovid. Kell loeb ka sinu samme ja kaloreid ning mõõdab läbitud distantsi ja und. Neid näitajaid on võimalik kuvada ka mõnedel kella nägudel. Üldiselt tundusid need kella poolt korjatud andmed aktiivsuse kohta kuidagi ülemäära optimistlikena, kuna paralleelselt töös olnud Samsungi enda sammulugeja ja Google Fit näidud olid palju väiksemad. Nii et neid andmeid ei tasu puhta kullana võtta.

Rakendus kuvab alumises osas ka kella aku laetust, kahjuks ei anna see arvuliselt teada, palju veel akut järgi on. Aku protsentuaalseks kuvamiseks oli ainukeseks mooduseks laadijaga ühendamine, lihtsamast võimalusest seda jälgida tundsin küll puudust. Veel on võimalik all servas ikooni kaudu vibratsiooni sisse ja välja lülitada ning rakenduste poodi pääseda. Sealt omakorda saab alla laadida kella nägusid, kellal kuvatavaid minirakendusi ning uudiste vooge (rakendused nagu twitter, facebook). Neid viimaseid saab lisada erinevatele kujundustele ja neid kuvatakse siis olenevalt kujundusest kella ekraanil. Alla laetud rakenduse valimisel on ekraani tervelt selle päralt ja kuvatakse ainult selle sisus - näiteks CNN puhul kolme populaarsemat uudist.

Kellal kuvatavate kujunduste muutmisel on olenevalt näost võimalik neile kuvatavat infot lisada – kuupäeva, õhu temperatuuri, läbitud distantsi jne. Kujunduste juures on näidatud kuhu ja kui palju neid andmeid on võimalik lisada. Poest on võimalik neid ka lisaks laadida, valikus oli testimise ajal ca 26 erinevat nägu. Kusjuures poest laetavate rakenduste (sinna alla lähevad selles kontekstis ka kellade kujundused) arv, mida kell mälus hoiab, on piiratud. Selle piiri saabumisest annab märku vastav teade, kui poest midagi alla soovid laadida. Siis on vajalik mõni eelnevalt installeeritud rakendus kustutada.

Pilt
Pilt

Kella kasutamine
Kella kasutamine toimub, nagu juba mainitud, küljel asuvate nuppude kaudu. Üles-alla liikudes saab vahetada kella näo kujundusi, kui on valitud mõni rakendus, saab keskmise nupuga selle sisu kuvada. Teate saabumisest annab märku vibratsiooni ning valge ring kella servas. Teateid pääseb lugema keskmist nuppu vajutades, kui neid on rohkem kui üks, saab üles-alla nuppudega nende vahel liikuda. Teate kuvas taas keskmist nuppu vajutades märgitakse see loetuks ja kustutatakse nimekirjast. Telefonis on võimalik määrata ka milliste rakenduste teateid kellale edastatakse. Veidi häiris, et kellal loetuks märgitud teade kaob ka telefoni teadete ribalt. Selle jaoks võiks eraldi valik oli, mis seda takistaks.

Pilt

Vectori trump – väga pikk aku kestus
Vector on valmis teinud igati kena kella, millel on lisatud ka nutikaid funktsioone. See teavitab sind telefonis toimuvast, jälgib su kehalist aktiivsust ja annab võimaluse uudiste ning sotsiaalmeedias toimuvaga kursis olla. Ilma näeb ka ja muusikat saab kellalt samuti juhtida. Aga natuke jääb nagu puudu - ekraan ei ole sel puutetundlik, kellaga otse suhelda (näiteks häälkäsklusi anda) ei saa ja seadistuste ja muude lisavõimaluste arv on piiratud. Kes rohkem neid viimaseid otsivad, peaksid android weari poole vaatama. Rakenduste poe valik on samuti lahjavõitu, kui konkurentidega võrrelda.
Aga seda mida Vectori kell teeb, teeb ta hästi. Lisaks on ta ajatu disainiga, nagu päris tavaline kell. Suurimaks trumbiks on aga kindlasti aku kestus. Vector lubab Luna mudelile 30 päevast akukestust ja selle koha pealt ei tundu nad ka vassivat. Kahenädalase testperioodi lõpuks oli täislaetud aku näit langenud 71 % peale, mis isegi ületab nende endi poolt seatud latti.

Lõppude lõpuks loeb see, mis ootused kellelgi ühe nutikella suhtes on. Esimese nutikella ostjatele on see heaks alguseks või neile kes hindavad diskreetsust ja klassikalise kella välimust. Ülejäänutel soovitan kiigata ka androidi enda kella platvormil töötavate mudelite poole, sest sama raha eest saab oluliselt suurema funktsionaalsuse ja seadistusvõimalused. Aka konkurentide akud kestavad ühe laadimisega 30 korda vähem.

Plussid
+ klassikalise kella disain
+ väga mugav ja kvateetne nahkrihm
+ aku vastupidavus
+ probleemivaba ühendus
+ lihtsalt hallatav

Miinused
- puudub puutetundlikus kellaga otse suhtlemiseks
- piiratud võimalused isikupärastamiseks
- kasutusvõimalused limiteeritud (rakenduste valik)

Kasutaja avatar
AndroTroll
Entusiast
Postitusi: 516
Liitunud: 22 Apr 2011, 10:29
Telefon: S5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: [ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas AndroTroll » 04 Apr 2016, 20:33

Olen elu jooksul korduvalt kellasi vahetanud ja üks asi mis pole kunagi mulle istunud on nahkrihm.
Lõpuks nii 20a tagasi leidsin omale kella mis on koos minuga läbinud 4 mandrit ja mõnevõrra rohkem riike.
Kell on nii vana, et ainuke pilt mis temast netis olen leidnud on manualis olev joonis ;)
Citizen EcoDrive WR100 C609

Aga asjast - esile toodud miinused on tihti lausa plussid - lihtne ja elegantne - ei mingeid liigseid vidinaid ega kellasi vilesi.
Kuigi hetkel kella vahetust ei plaani siis see on ESIMENE nutikell mille ostmist isegi ehk kaaluks - õigete asjaolude ilmnemisel.
Loomulikult on peatrumbiks aku vastupidavus. Meeldis ka kontaktid laadmiseks. Kui kaane all oleks veel Qi siis hinda tal poleks.

PS: Mis mõttes - natuek kaevamist ja leidsin ;)
Ebay-s kutsutakse seda unikaalseks mudeliks 1990-ndatest :D
Ja leidsin ühe foorumi ka.
http://forums.watchuseek.com/f21/attesa ... st21253946
Ise sain selle kunagi kingituseks :D

Kasutaja avatar
Mart
Site Admin
Postitusi: 424
Liitunud: 06 Veebr 2011, 00:45
Telefon: iPhone 6S
Asukoht: Tartu

Re: [ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas Mart » 04 Apr 2016, 20:51

Otsisin ka pikalt nuti/spordikella, valituks osutus Garmini vivoactive. Aku peab ka pea kuu kui gpsi ei kasuta, lisaks päris arvestatav hulk erinevaid ekraane ning spordi pool on väga viimase peal. Lisaks siis igast muu tilulilu :)
Välimuse poolest Vectori vastu muidugi ei saa, Vector ikka päris stiilne.
Exentri innovaatilised rahakotid http://www.kaarditasku.ee

fronius
Entusiast
Postitusi: 2416
Liitunud: 13 Nov 2010, 08:47
Telefon: Olemas

Re: [ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas fronius » 04 Apr 2016, 21:18

Minagi ostsin Garmin Forerunneri 235 ja rahul. Vector Luna on kena küll

arkoko
Entusiast
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Aug 2012, 10:37
Telefon: Sony Xperia Z3

Re: [ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas arkoko » 04 Apr 2016, 22:42

Ei lugenud arvustusest välja kas Vectotil ka taustvalgustus on, et pimedas kellaaega vaadata? Kui jah, siis kas ka motion detection ja/või ambient sensor olemas?
Sony Xperia Z3 (D6603, Android 6.0.1)

Keegik
foorumi kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 15 Mär 2016, 19:22
Telefon: S6

Re: [ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas Keegik » 04 Apr 2016, 23:32

Ambient ja motion on mõlemad olemas.

praims
Entusiast
Postitusi: 135
Liitunud: 04 Nov 2011, 22:48
Telefon: SM-T815, HTC One M7

Re: [ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas praims » 05 Apr 2016, 21:19

kas sellel on parem pulsi lugeja? mitte lihtsalt läbivalgustav

arkoko
Entusiast
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Aug 2012, 10:37
Telefon: Sony Xperia Z3

Re: [ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas arkoko » 06 Apr 2016, 08:05

Tal ei ole pulsimõõtjat:

Activity Tracking
Steps
Calories
Distance
Sleep

Sensors
Accelerometer
Ambient Light Sensor
Gyroscope
Sony Xperia Z3 (D6603, Android 6.0.1)

fronius
Entusiast
Postitusi: 2416
Liitunud: 13 Nov 2010, 08:47
Telefon: Olemas

Re: [ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas fronius » 06 Apr 2016, 16:54

Kas pulsivöö ka ei toimeta sellega?

praims
Entusiast
Postitusi: 135
Liitunud: 04 Nov 2011, 22:48
Telefon: SM-T815, HTC One M7

Re: [ÜLEVAADE] Vector Luna nutikell

Lugemata postitusPostitas praims » 06 Apr 2016, 23:53

aga mis metallkonstruktsioon on rihma siseküljel?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Logi sisse  •  Registreeru