[ÜLEVAADE] LG Nexus 5X

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] LG Nexus 5X

Lugemata postitusPostitas Terko » 14 Dets 2015, 14:06

See aasta oli Nexuse telefonidele eriline – esimest korda ajaloos toodi korraga kasutajate ette kaks sama seeria nutitelefoni. Huawei 6P sai järglaseks eelmise aasta mudelile ning LG poolt meisterdatud 5X üle-eelmise aasta vägagi menukale Nexus 5-le. Just seda viimast sai paari nädala jagu proovitud ja muljed üles tähendatud.

Pilt

Vana hea plastikkorpus
Ma usun, et kõiki, kes vana Nexus 5 on kasutanud, tabab uue 5X puhul äratundmise rõõm. Kasutusel on sarnane matt-plastik ning ka disain on üldjoontes samaks jäänud. Suur Nexuse nimi tagakaanel on alles, aga seekord mitte sissepressitult vaid peale joonistatud kujul. Ka on kasvanud veidi telefoni enda mõõtmed, sest korpusesse tuli mahutada 5.2-tolline ekraan. Nüüd on eespool kaks kõlaririba, nii all- kui ülevalpool ekraani. Tagumise poole peal on lisaks suurele kirjale kindlasti maamärgiks ka kaameramuhk ülemises osas. Õnneks see ergonoomikat väga ei mõjuta, kätte võttes seda ei märka ja lauale asetades püsib telefon kenasti paigal. Esmakordselt leiab Nexuse-seeria telefonilt nüüd ka sõrmejäljelugeja, mis on asetseb ringikujuliselt kaamera all.
Sisse- ja väljalülitamise nupp on käepärasel kohal paremal küljel, nagu ka heli reguleerimise nupp. Vasakult poolt leiab ainult nano sim-kaardi pesa ja selle avamiseks on vajalik teravat abivahendit kasutada (komplektis on avamisnõel kaasas). Alumiselt küljelt saab oma kõrvaklappe ühendada läbi 3,5 mm audiopesa ning telefoni laadimiseks kasutada uut C-tüüpi pesa. See viimane ja kaasaegne lahendus vähendab peavalu selle ümber, mis pidi laadimsikaablit telefoni ühendada, kuna on kujult sümmeetriline ja toimib mõlemat pidi.
Käes hoida on telefoni mugav, sest tagumise kaane servad on kergelt kumerduvad ja ei “lõika” kätte sisse teravate servadega. Plastik on küll sile, kuid hoolimata sellest püsib kenasti käes ja ei libise.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Uusim android ja sõrmejäljelugeja
Teadagi on nexuse-seeria telefonid Google oma lapsukesed ja seepärast leiab neist ka alati uusima androidi. 5X tuleb karbist võttes Android 6.0 Marshmallow versiooniga, testimise käigus tuli ka juba süsteemiuuendus 6.0.1 versioonile.

Pilt

Nexuse kasutajaliides on traditsiooniliselt olnud ilma eriliste vilede ja kelladeta, nii ka siin. Välimuselt pole versiooniuuendus endaga suuri muudatusi kaasa toonud, endiselt lähtutakse “material” disainikeelest.
Teistmoodi on nüüd rakenduste sahtel, kus ikoonid kuvatakse mitte paremalt ilmuvate uute lehtedena, vaid allapoole kerides jadana. Päris ülemises servas tuuakse välja neli enimkasutatavat rakendust vastavalt kasutusharjumustele ning otsinguriba, mille kaudu kiirelt rakendusi leida.

Pilt

Nüüd on ka 5X-le lisatud võimalus seadme turvalisust tagada sõrmejäljelugejaga. Sellega saab ka kiirelt ja hõlbsalt telefoni äratada ning lukustada. Seadistamine käib lihtsalt ning kogu testimisperioodi jooksul näitas lugeja end üllatavalt usaldusväärselt.
Rakenduste haldamiseks on lisatud mitmeid võimalusi, näiteks määramaks, mis andemid üks või teine rakendus kasutada võib või mida ekraanil ja teadete ribal kuvada võib.

Mitte kõige võimsas kuid tubli ja töökindel
5X on saanud enda kesta sisse Snapdragon 808 protsessori ja tõenäoliselt just sellepärast, et vältida ülekuumenemise probleeme. Viimasega märkimisväärset muret pole, kuigi resurssimahukate tegevuste korral on ülemise osa kuumenemist telefonil tunda. Jõudlustestide tulemusi vaadates midagi erakordset silma ei hakka, aga see õnneks ei kandu üle telefoni päriskasutusse. Siin pole 5X-le midagi ette heita ja telefoni sujuvust ning kiirust tavakasutuses saab ainult kiita.

Jõudlustestid
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 18553
AnTuTu benchmark – 44014
Geekbench singlecore – 1213
Geekbench multicore – 3481

Pilt on selge ja ilus
Võrreldes Nexus 5-ga on ekraani suurus 0.2-tolli võrra kasvanud. Kasutusel on endiselt IPS LCD-tehnoloogia ning FullHD resolutsioon (1920x1080 pikslit). Kõik see kokku annab parajalt suurel ekraanipinnal selge ja terava pildi. Võrreldes AMOLED-iga pole värvid nii särtsakad ja mustad nii mustad, aga kui teist telefoni kõrval ei võrdluseks ei hoia, siis see ka ei häiri.

Nexus pole piksliralliga kaasa läinud
Järjest suurenev megapikslite arv nutitelefonidel pole Nexust mõjutanud ning 5X puhul on tagumisel kaameral neid tagasihoidlikult 12,3 MP. Võrreldes aga vana mudeliga on neid hoopis juurde tulnud ja kasvanud on ka ledide arv ühelt kahele. Küll on loobutud uuel mudelil optilisest pildi stabilisaatorist.
Kaamerat kasutades mul erilise ootusi ei olnud, kuid pildid suutsid positiivselt üllatada. Fotodel on piisavalt teravust ja selgust, samas pole need väga üle valgustatud. Ka hämaras pildistades sai rahuldava tulemuse.

Pilt

Kaamera rakendus on telefonil lihtsamast lihtsam ja kuskile menüüsügavustesse otsinguile ei pea seadistuste tegemiseks rändama. Videosid suudab kaamera filmida ka 4K formaadis.

Pilt

Näidispildid

Aku nagu aku ikka
Aku kasutab sama Li-Po tehnoloogiat nagu vana Nexus 5, aga suurus on sellel kasvanud 2700 mAh-ni. Maht on küll keskpärane, aga siin tuleb aku kestuse pikendamisele appi Google uue androidi versiooniga kasutusele võetud Doze režiim (eesti keeles tukastuse, uinak). See aitab telefoni mittekasutamisel rakenduste voolutarbimist vähendada ja nii laadimisest saadavat kasutusaega pikendada, eriti ooterežiimis. Isiklikult mingit suuremat säästu ei märganud, kummalisel kombel juhtus paaril korral nii, et telefoni paarikümnest protsendist õhtul oli hommikuks järgi ümmargune null. Mis seda täpselt põhjustada võis öelda ei oskagi. Õnneks on Nexus 5X võimeline kiirlaadimiseks ning aku täitmine käib tõepoolest väga kiiresti. Siin tasub silmas pidada, et mida enam protsente lisandub, seda aeglasemalt ka telefon laeb.

Pilt

Keskmiseks kasutusajaks testperioodil tuli päev kuni poolteist. Geekbench 3 akutesti tulemuseks oli 4142 punkt ja testi pikkuseks 06:54:20.

Plussid
+ alati uusim android
+ C-tüüpi laadimispesa
+ kiirlaadimine
+ töökindel sõrmejäljelugeja

Miinused
- plastikust korpuse asemel oleks oodanud premium-materjale

Kokkuvõtteks
Nexust oskavad hinnata need, kes puhtast androidist lugu peavad ning ennast tagasihoidlikust välimust häirida ei lase. Nii nagu see oli ka Nexus 5 puhul. Seekord saab aga kasutaja mitmeid põnevaid lisasid nagu sõrmejälje lugeja ning uue C-tüüpi kiirlaadimise, kuigi see kõik peegeldub ka hinnalipikul. Siiski on Nexuse valik kindla peale minek ja kes töökindlat ning alati värskeima androidiga mudelit otsib, peaks uue 5X kindlasti valikusse lisama.

Kasutaja avatar
Android
Entusiast
Postitusi: 138
Liitunud: 18 Mär 2012, 17:24
Telefon: Nexus 6P
Asukoht: Tartu

Re: [ÜLEVAADE] LG Nexus 5X

Lugemata postitusPostitas Android » 16 Dets 2015, 23:08

Kas arvustus tuleb ka teisest Nexuse telefonist?
“Music is my drugs, it's my addiction, i need music!”

Ma neelasin terve jääkuubiku alla, aga see ei ole välja tulnud. Kardan, et see on kinni jäänud.

Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: [ÜLEVAADE] LG Nexus 5X

Lugemata postitusPostitas Terko » 17 Dets 2015, 10:06

Tõenäoliselt mitte, meie kanalite kaudu antud mudelit testimiseks ei pakuta.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Logi sisse  •  Registreeru