[ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] Sony Xperia Z5

Lugemata postitusPostitas Terko » 02 Nov 2015, 20:51

Viimastel aastatel on reegliks saanud, et Sony need päris-päris tippmudelid tulevad ikka kambaga. Seekord samamoodi – kui viimati sai Sony kompaktsemat mudelit testitud, siis nüüd on kord ”normaal”-mõõdus suguvenna käes.

Pilt

VÄLIMUS
Nagu hoiaks käes Z5 Compact mudelit, aga nagu ei hoiaks ka – on esimene mõte seda telefoni kätte võttes. Ehk et disainilt vägagi sarnane telefon on ometi veidi teise tunnetusega kui seda käes hoida. Üks asi on tõesti ekraani suurus ja sellest tulenev kabariitide kasv, aga üldpilti mõjutab ka õhem küljeprofiil, mis suurema telefoni puhul veel enam võimendub. Nii mõjub suurem vend kuidagi stiilipuhtama ja väljapeetumana.
Materjalivalik on üldjoontes samaks jäänud – klaasid ees ja taga, raam metallist. Ja ka Z5-l on nüüd tagumine klaas mati viimistlusega ning selle eest kiitus Sonyle. Veekindel kere on varasemate Z-seeria mudelitega võrreldes jätnud alles ainult ühe klapi kere vasakul küljel. Sealt saab sim- ja mälukaarti sisestada. Veekindel usb-laadimispesa on koos ripatsi-auguga alumisel küljel, kõrvaklapipesa ülemisel. Ringikujuline sisse- ja väljalülitamise nupp paremal pool on asendatud ovaalsema kujuga ja sellel on praktiline põhjus – nüüd on nupu sisse integreeritud ka sõrmejäljelugeja. Endiselt leiab sama külje pealt ka kaheastmelise kaameranupu. Kahe viimase vahele on paigutatud ka heli reguleerimiseks nupud, kuid nagu väiksema mudeli puhul, on need ka siin kuidagi ebamugavalt madalale saanud ja nende kasutus tahab parajalt näpuväänamist. Kaamerasilmad on mõlemal pool seadet ning lisaväärtuse annab teadete märgutuli.
Käes püsib telefon kenasti – servad, mis on võrreldes vanemate mudelitega veidi kandilisemaks läinud, lisavad kindlustunnet.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

SISU
Tegu on Sony ühe värskeima mudeliga, seepärast leiab seest ka selle väljatuleku hetkel uusima androidi-versiooni (Android Lollipop 5.1.1). Nii nagu Compacti juures mainitud, on Sony jäänud suhteliselt algupärase androidi variandi juurde, lisades omapoolt veidi muudetud välimuse ja lisavõimalused. Menüüde ja sisuga on lihtne harjuda ja üleliigset müra õnneks pole.
Pilt
Sony laseb kasutajatel muuta teadeteribal kuvatavaid kiirklahve ja neid meelepäraste vastu vahetada. Muutunud on ka rakenduste menüü, kus enam pole valikute tegemiseks kasutusel vasakult ilmuv riba, vaid valikuid saab teha ülemisest vasakust nurgast asuva ikooni kaudu.
Pilt
Kokku on võimalik kuni viis sõrmejälge mällu talletada, nii saab mugavamalt mitme sõrmega telefoni lahti lukustada. Võrreldes Compact mudeliga saab veidi nuriseda nupu paiknemise üle – väiksemal mudelil on ta veidi sügavamal ja kergemini leitav, mis suurendab võimalust sõrme täpsemaks paigutamiseks lugeja jaoks.

JÕUDLUS
Eelmisest peatükist sujuvalt edasi minnes saab tõdeda, et menüüde ja rakenduste vahel liikumisel tõrkeid ei esinenud. 3 GB mälu on igati piisav selle jaoks et kasutuskogemus oleks mugav ja sujuv. Z5 Compactiga esinenud muresid suuremal vennal ei täheldanud, küll aga saab jõudlustestide tulemuste järgi aru, et tegu on eelmüügi mudelitega.

BENCHMARK
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 35354*
AnTuTu benchmark – 61856*
Geekbench singlecore – 1336
multicore – 4418

* - ääremärkuseks, et algsel testimisel olid esimese kahe testirakenduse tulemused ebaharlikult madalad, Quadranti puhul 15767, AnTuTu-l 51696. Vahepeal tuli aga telefonilw tarkvara uuendus välja ja peale seda paranesid oluliselt ka tulemused.

EKRAAN
Minu jaoks ühe suurima „murekoha“ on Sony Z5 juures võrreldes väiksema mudeliga parandanud ja selleks on ekraani resolutsioon. FullHD pilt on teravam ja selgem, Z5 ekraanipilt on igati tasemel. Menüüst on võimalik ka valge tasakaalu muuta, kes seda vajalikuks peab. Heledust on samuti piisavalt, kui kasutada automaatset seadistust, kipub telefon pilti ise pigem tumedamaks reguleerima.

KAAMERAD
Nii nagu paljud muud komponendid, on ka kaamera sama, mis väiksemalt Compact mudelil. Ja nii nagu ka enne, teeb 23 megapiksline kaamera oma tööd suurepäraselt. Nuriseda saab taaskord veidi vähese valgusega olukordade üle, kus Z5 piltidele kipub liialt palju müra.
Pildistamisvalikuid on parajas koguses, paljusid valikuid saab käsitsi seadistada. Tasub tähele panna, et vaikimisi kaamera kõige suurema resolutsiooniga ei pildista, kes piksleid taga ajab, peab neid käsitsi juurde keerama. Kaamera tuvastab vaikimisseades ka vastavalt oludele, millist režiimi parajasti paslik on kasutada (makrovõte, maastik jne).

Näidispildid

AKU
Aku on Z5 suurem kui Compactil – 2900 vs 2700 mAh-d, mis pole küll kolossaalne lisandus, kuid aitab Sony enda poolt püstitatud 2-päevase akukestuse saavutamisele kaasa. Ühe laadimisega saabki umbes-täpselt niikaua hakkama, kuigi pigem kipub see tsükkel lühemaks jääma. Aga tubli tulemus seegi, arvestades, et konkurentidel võib pigem arvestada päevase kasutusperioodiga.

Geekbench 3 tulemuste järgi oli Z5 isegi tublim ja pidas kauem vastu, kuid vahe oli minimaalne. Aku kestustesti tulemus – 3426 punkti (testi pikkus 05:42:40)

PLUSSID
+ veekindlus
+ kvaliteetne kaamera
+ aku vastupidavus
+ sisse- ja väljalülitamisenupu sisse integreeritud sõrmejäljelugeja
+ mälukaardipesa

MIINUSED
- kõrge hind

KOKKUVÕTE
Xperia Z5-l on ette näidata kogu lipulaeva jaoks vajalik varustus ja enamgi veel. Kenas kestas palju võimsust ja üks parimaid mobiilidel saadaolevaid kaameraid. Lisaks saavad need, kelle jaoks väiksem kest tähtsust ei oma, endale väga hea resolutsiooniga suurema ekraani. Tõrvatilga meepotti lisab aga Z5 soolasevõitu hind. Üle 700 eurose poehinnaga on tõenäoliselt vähe neid, kes ummisjalu ostlema tormaks, eriti arvestades konkurentide aina langevate hindadega.


HINNE

Pilt

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron

Logi sisse  •  Registreeru