[ÜLEVAADE] Sony Xperia Tablet Z4

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] Sony Xperia Tablet Z4

Lugemata postitusPostitas Terko » 07 Sept 2015, 11:57

Uute telefonide turule toomise vahepeal leiab Sony mahti ka oma tahvelarvutite rivi täiendada. Kui viimati toodi kasutajate palge ette väiksem Z3 Compact mudel, siis nüüd on saadaval ka suurem sõsar suurema ekraaniga.
Pilt

VÄLIMUS
Sony tahvlite juures on kindlasti üheks trumbiks nende ülipeenike profiil. Kui vanematel tahvlitel (Z2 ja Z3 comapct) sai joonlauaga mõõtes tulemuseks 6.4 mm paksust, siis uuel Z4 on veelgi rangema režiimiga dieedile pandud ning vöökoha mõõduks on nüüd muljetavaldavad 6.1 mm. Hoolimata “jämedusest” ei pea tahvli pärast muretsema, kuna koostekvaliteet on tasemel ja paindumisega probleem pole - sellist muljet tahvel ei jäta, et kohe-kohe kuskilt midagi järele annab ja keskelt pooleks murdub.
Esimene pool tahvlist on kaetud klaasiga ning tagumine matt-musta plastikuga. Tagumine pool jätab küll sõrmejäljed hästi näha kuid materjal on käele mugav ning hoides püsib kenasti paigal. Tahvli vaikimisi käsitlemise suund on laiema poolega, sellest annab aimu ka logo paigutus. Vastavalt sellele tahvlit käes hoides jäävad ekraani sisse- ja väljalülitamise ning heli nupp vasakule küljele; paremale jääb laadimise pesa ning ülemisele poolele kõrvaklappide oma. Selle kõrvale on paigutatud veekindla klapi alla olenevalt mudelist sim- ja mälukaardipesa. Ette on klaasi servadesse paigutatud ka kõlarid (mõlemal pool), kaamerasilmad on nii esi- kui ka tagumisel küljel. Teadete saabumisest annab teada led-tuluke.
Pilt
Pilt
Pilt

SISU

Pilt

Tahvli ja telefonide süsteemid on pea üks-ühele sarnased. Suurimad erinevused on seotud just ekraanipinnaga, kuhu tahvlil rohkem infot mahub: siin on heaks näiteks menüüvaade. Küll on kahju sellest, et seda sama suuremat ekraanipinda näiteks koduekraanil ära ei kasutata ning ikoone saab paigutada maksimaalselt 5x7 rea jaotusega, kuigi kasutamata pinda jääb ka siis üle.

Pilt

Kes varem Sony nutitelefone on kasutanud leivavad ka siit tahvlist tuttava ilme ja funktsioonid. Tahvel jookseb Android Lollipop põhja peal, millele on külge pandud Sony enda kasutajaliides. Kellele meeldib lihtsus (loe puhta Androidi välimus), neile peaks istuma ka Z4 sisu.

Pilt

Suure ekraani juures on üks asjalikumaid seadeid erinevate klaviatuuride valimise võimalus - olenevalt vajadusest ja eelistusest saab seda poolitada või ühte serva lükata.

Pilt

JÕUDLUS
Z4 tahvli kasutada on Qualqommi uusim Snapdragon seeria protessor. See saab oma tööga ka suurepäraselt hakkama. Rööprähklemisega (multitasking) probleeme pole, samuti mitte jõudlust enam nõudvate mängudega. Viimase puhul aitab kogemusele kaasa ka võimas graafikakiirendi. Kuigi jõudlustestide tulemused ei pruugi alati peegeldada seadme toimimist päriselus, siis Z4 puhul käivad need asjad käsikäes.
Protsessori piisaval koormamisel saab ka tagumise külje kuumaks, kuid tänu suurele pinnale see väga suurt osa ei mõjuta ning seda ei pruugigi märgata. Mingeid anomaaliaid seoses kuumenemisega kasutusperioodil aga ei kaasnenud.

TESTID
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 28157
AnTuTu benchmark – 52263
Geekbench singlecore – 1188
multicore – 3800

EKRAAN
Ekraani diagonaaliks on 10,1 tolli, nii nagu ka eelmisel täissuuruses mudelil. Pildikvaliteeti parandavad tehnoloogiad on kõik endiselt alles (Triluminous ja X-Reality), lisaks on aga suurendatud resolutsiooni. Z4 tahvlil on 299 pikslit tolli kohta, mis ei kõla võrreldes androidimaailmas toimuva piksliralliga küll millegi erilisena, kuid kuvatava pildiga võib enam kui rahul olla. IPS-LCD ekraan manab värvid kirkalt ja loomulikult, heledust on võimalik väga kõrgeks keerata. Seda saab teha nii käsitsi, kui lasta tahvlil vastavalt ümbritsevale seda automaatselt teha. Ja kui Z2 tahvli juures kurtsin muret ekraani ümbritsevate laiade servade pärast, siis uuel mudelil on neid minu rõõmuks kärbitud.

KAAMERAD
Kaameraid on tahvlil kaks – tagumine on 8 megapiksline ja esimene 5-ne. Rakenduse väljanägemine on täpselt samasugune nagu ka teistel Sony tahvlitel ja telefonidel, seega siin mingeid üllatusi ei ole. Endiselt saab pildistamise režiime valida ning neid lisaks ka alla laadida.
Arvestades kaamera parameetreid, siit piltide näol mingeid fotovõistluste kandidaate välja ei võlu. Eks tahvelarvuti puhul pole see ka peamine näitaja, kuna eeldatavalt on kasutuse fookus neil seadmetel teine. Sellegipoolest saab vajadusel hetked jäädvustatud, kui käepärast asjalikumat pildimasinat võtta pole.
Mõned klõpsud said kaameraga tehtud ning näidispilte saab vaadata siit - Flickr album

AKU
Tavapäraselt ei ole Sony tahvlite akud eemaldatavad, nii ka Z4 puhul. Kuigi tahvli kest on õhuke, siis aku ise seal sees on parajalt suur (6000 mAh) ning kannatab päris mitu päeva laadimata olemist. Eks sõltub paljuski milleks teda kasutada, aga testimisperioodil sai ilma juhtmeta tahvlit keskmiselt 2-4 päeva kasutada. Keskmine aku pidavus võib aga tugevalt varieeruda, sõltuvalt kasutustihedusest. Kusjuures nii suure mahutavusega aku puhul tasub ka arvestada, et täislaadimine võtab oluliselt kauem aega kui näiteks telefonil.
Aku vastupidavust sai testitud ka Geekbench 3 Battery testiga, mille tulemusena jooksis aku 100 % laetusest nullini 11 tunni 8 minuti ja 20 sekundiga. Testi skooriks oli 6551 punkti, kel huvi saab tulemusi Geekbenchi rakenduse kaudu võrrelda.

KLAVIATUUR
Z4 tahvlile pakub Sony nüüd ka sinihamba ühendusel toimivat klaviatuuri. Esmane paaritamine käib sellel hõlbsalt lähiväljaside (NFC) kaudu. Tahvel kinnitub klaviatuuri külge spetsiaalsesse doki sisestades, paigal hoiavad seda kumminagad. Paigal püsib tahvel seal tugevalt, doki osa on liikuv ning võimaldab mõlemad pooled kokku voltida. Nii toimib klaviatuur ka ekraanikaitsena.
Ühendades tekib tahvli ekraanile spetsiaalne rakenduste riba alumisel ääres, kus on võimalik määrata kuvatavaid rakendusi. Puutepaneeli kasutamiseks ilmub ekraanile kursor, kuid ka nooleklahvid toimivad navigeerimiseks. Nii väiksel plaadil toimetamine on esmase hooga suhteliselt kohmakas ja nõuab harjumist. Küll aga on väga mugav klaviatuuri selle põhiülesande - trükkimise jaoks kasutada. Siin aitab kindlasti meeldivale kogemusele kaasa korralik ja nii õhukese seadme puhul tugev konstruktsioon.
Pilt
Pilt
Pilt


PLUSSID
+ kerge ja õhuke
+ kvaliteetne ekraan
+ vee- ja tolmukindlus

MIINUSED
- ebatõhus ekraanipinna kasutus

KOKKUVÕTEKS
Z4 eelkäijaks olnud Z2 tahvel oli ja on siiani igati tasemel tahvelarvuti. Sony on vajutanud kõiki õigeid nuppe ning teinud hea asja veelgi paremaks. Resolutsioon on läinud suuremaks, tänu millele on paranenud pildikvaliteet (mis ju tegelikult polnud halb ennegi). Korpus ekraani ümber on kompaktsemaks läinud ning üleüldine kvaliteetne tunnetus on säilinud. Kõiki neid asju silmas pidades võib väita, et Z4 pakutavas pakendis saab hetkel vast ühe parima androidi jooksuvata tahvelarvuti.


HINNE

Pilt

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Logi sisse  •  Registreeru