[ÜLEVAADE] LG G4

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] LG G4

Lugemata postitusPostitas Terko » 27 Juul 2015, 10:15

Siin ta on – LG selleaastane tippmudel G4, järg palju populaarsust kogunud G3 nutitelefonile. Uuel aastal puhuvad uued tuuled ja värskendatud mudelilt leiab mitmeid muudatusi ja uuendusi.

Pilt

VÄLIMUS
Kahtlemata on G4 puhul pilgupüüdjaks selle akukaas, õigemini materjalivalik. Kuigi naha kasutamine telefonide juures ei ole midagi revolutsioonilist, on selle kasutamine LG poolt siiski julge samm. Ja kiiduväärt.
Kahtlemata lisab see telefonile omapära ning erilisust, lisaks sellele ka praktilisust. Nahkne tagus ei ole nii libe ning ei näita erinevatelt pindadelt kogutud kriime nii hästi välja. Ka tunduvad nahast servad kuidagi pehmemad ja mugavamad käes hoida. Eks naturaalne nahk kipub kergemini kuluma ja märku annavad sellest esmalt tumenenud nurgad, mida on eelkõige märgata heledamate värvivariantide puhul. Kes aga mingil põhjusel nahka ei taha, saab valida ka traditsioonilisema plastikkaane. Seekord on plastikul kasutatud rombi motiiviga teksuurset mustrit. Proovisin mõlemaid variante ja enda üllatuseks ei olnudki naha ülekaal plastiku ees väga suur.
LG juhtnupud paiknevad tavapäraselt tagumisel küljel koos kaamera ning kõlariga. Selle tulemusel on küljed priid erinevatest aukudest ja nuppudest. Alumisele servale on paigutatud laadimis- ja kõrvaklapipesa; ülemiselt leiab mikrofoniava ning infrapunaliidese. Viimasest on kasu neile, kes eelistavad näiteks puldi asemel telekat nutitelefoni kaudu juhtida.
Disainerid on inspiratsiooni saanud LG Flex-seeria ekraanist ning küll vähendatud kujul, kuid ka G4 ekraan on õrna nõgususega. Tagumine pool on külgede suunas kumer ning see muudab telefoni käes püsimise kindlaks.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

SISU
LG UX 4.0 kasutajaliides ehib G4 sisemust, kogu süsteem ise toimib Android Lollipop 5.1 põhja peal. LG on kaasa läinud Androidi uue disainikeelega ning üldmulje on lihtne ja meeldiv. G4 kasutajaliides pakub LG-le omaselt väga palju seadistusvõimalusi, nii et siin peaks igaüks endale meelepärase konfiguratsiooni leidma. Menüüdes liikumine ja üldine kasutus on lihtne ning kergesti harjutav.
Huvitava vahepalana oli telefoni esmasel seadistamisel probleeme heliga: täpsemalt ei suutnud telefon kuidagi maha mängida helinaks määratud muusikapala, vaid kasutas vaikimis määratud helinat. Olukorra lahendamiseks ei aidanudki muu, kui tuli seadete taastamine teha. Küll aga saab öelda, et helinat ning märguande toone on võimalik väga valjuks keerata, võrreldes näitek teiste testitud mudelitega.

Pilt

Lukustusekraanile saab määrata rakenduste kiirviiteid ja neid sealt otse avada, samuti on võimalik lukust vabastamise efekti muuta. Ei puudu ka võimalused parooli, mustri või varasematelt LG mudelitelt tuttavat Knock Code vahendusel ekraani avada. Lisaks on ääretult mugav ekraani avada ja sulgeda topeltkoputusega, mis G4 vaikimisi seadistatud on.

Pilt

G4 pakub võimalust ka akut kokku hoida läbi smart settingu menüü. Selle kaudu on võimalik telefonile selgeks teha sinu seadete eelistused vastavalt asukohale – näiteks kui sa kasutad kodus sinihambaühendust või ei taha et väljaspool kodu telefon kõne sissetulekust helinaga teavitaks.
Ka on menüüsse juba sisseehitatud smart cleaning funktsioon, mis üleliigseid failijuppe hõlbsalt eemaldada laseb. Sarnaseid rakendusi saab ka poest endale alla laadida, kuid LG poolt on see vaev kasutaja eest juba ära tehtud.
Samuti on võimalik tagumistele helinuppudele lisada kiirkäivitamise funktsioon Quickmemo ning kaamera käivitamiseks.

Pilt

LG on lisanud tavakuvale lisaks ka eraldi vaate (avaneb, kui avaekraanilt vasakul pool), kuhu on koondatud mitme rakenduse ülevaated ning ka LG terviserakenduse kokkuvõte.
Menüüst ei puudu ka võimalus kahte rakendust telefoni ekraanil korraga kasutada ning puutetundlike nuppude paigutust muuta.

KIIRUS
Erinevalt teiste tootjate tippmudelitest ja ka näiteks LG enda Flex 2-st, on G4 puhul kasutatud Snapdragon 810 asemel 808 protsessorit. Teatavasti on suurema numbriga mudelil olnud probleeme ülekuumenemisega ja LG on neid vältida tahtes otsustanud veidi lahjema variandi kasuks. Ja see pole üldse halb valik, sest liiga kõrgete temperatuuridega seoses mingeid probleeme telefoni kasutuse ajal ei ilmnenud (eks tagumine osa kuumeneb ikka, kui protsessorile piitsa anda – aga seda teevad kõik telefonid). Lisaks ei olnud märgata ka mingeid tagasilööke telefoni enda jõudluses. G4 sai hakkama nii tavapärase kastusega kui ka veidi rohkem võimsust nõudvate mängudega. Päris tippu G4 küll jõudlustestides ei pürginud, kuid väga palju puudu ka ei jäänud. Pealegi loeb rohkem tavakasutus, kus mingeid etteheiteid teha ei saanud.

BENCHMARK
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 24908
AnTuTu benchmark – 46371
Geekbench singlecore – 1162
multicore – 3444

EKRAAN
Ekraani suurus pole vana G3-ga võrreldes muutunud, endiselt toimetab klaasi kaitstava kihi all 5,5-tolline LCD paneel. Ka resolutsioon ning pikslitihedus on samaks jäänud – vastavalt 2560 x 1440 ning 538. Küll aga on seekord vaevaks võetud kõrvaldada G3 kummitanud mured liiga terava resolutsiooniga, mis mõnede rakenduste kuvamisel pigem karuteene tegid. G4 on nendest hädadest prii ning pildi kvaliteeti ja värvide tõetruudust saab ainult kiita.
Ka heledust on paneelil piisavalt ning seda saab nii käsitsi kui ka automaatselt lasta muuta. Veidi kummaliselt käitub aga ekraan päikesevalguse käes – kui see väga eredaks läheb, moonutab ekraan liialt värve.

KAAMERAD
Oma 16 MP kaameraga suudab G4 välja võluda 5312 x 2988 resolutsiooniga pilte. Parima pildi purki saamiseks aitavad pildistajat mitmed abimehed – laser autofookus, mis hindab pildistava objekti vahemaad ning optiline pildi stabiliseerija. Kõigi nende vahendite koostöös sünnivad väga hea kvaliteediga pildid. Pildid on müravabad ning värvid tõetruud, moonutused ja udusus servades on minimaalne. Väga hea on ka makrovõtte režiim ning esikaamerast saab selfie-sid teha läbi kõrge 8-megapikslilise kaamerasilma.
Näidispildid on tehtud kõik vaikimisi kaamera poolt pakutavas režiimis, vajadusel saab ise seadeid kaamera rakendusest sättida. Kel vajadus nutitelefoni järgi, mis väga häid pilte teed, sellele on G4 ütlemata hea valik.

Näidispildid

AKU
Aku kasutamisega olid testimise käigus kummalised lood. Esimesed paar laadimistsüklit oli selle vastupidavus alla igasugust arvestust – hommikul täis laetud telefon oli 10 % juures juba tavaliselt enne tööpäeva lõppu. Enda tavapärase kasutuse juures on seda ülimalt vähe, seega tekkis kahtlus, et mõni rakendus või seadistus kollitab aku tööd. Nii sai tehase seadete taastamine tehtud ja selle tulemusel oli aku vastupidavuse vahe nagu öö ja päev (sama taastamise käigus lahenes ka ülalpool mainitud helina probleem). Kokkuvõtteks võib öelda, et korrapäraselt töötava akuga on võimalik poolteist kuni kaks päeva telefoni kasutada ja ooterežiimis kestab see samuti eeskujulikult.

PLUSSID
+ silmatorkav välimus nahast tagusega
+ vahetatav aku ja akukaas
+ aku vastupidavus
+ tasemel kaamera

MIINUSED
- päikesevalgus moonutab kõrge heleduse juures ekraani värve

KOKKUVÕTE
G4 puhul on tõmbenumbriks kindlasti selle eristuv välimus ning julge otsus kasutada nahka. Valik on praktiline ning massist eristuv. Ka riistvara on tippmudelile omaselt kõrgel tasemel ja telefon igapäevases kasutuses hätta ei jää. Kirsiks tordil on väga hea kaamera. Need, kel parajasti valik parimate androiditelefonide soetamiseks pooleli, võiksid kindlasti kaaluda ka LG tippmudelit – võimalus pettumiseks on väga väike.


HINNE
Pilt

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron

Logi sisse  •  Registreeru