[ÜLEVAADE] Huawei P8

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] Huawei P8

Lugemata postitusPostitas Terko » 15 Juul 2015, 11:50

Huawei mudelirivis palju tuntust kogunud P6 ja P7 mudelid on sellel aastal järje saanud igati loogilise P8 mudeli näol, seekord küll ilma Ascend lisanimeta. Kuigi nimi on muutunud lühemaks, siis uue mudeli muud näitajad on kasvanud. Tundub, et populaarsele mudeliseeriale on lisandunud ka kvaliteeti. Sain uut P8 mudelit nädalajagu proovida ja võtan lühidalt kokku, mida selle aja jooksul avastasin.

Pilt

VÄLIMUS
P-seeria kujundus on alati trendidega kaasas käinud ja siin on läbi mudeliseeria olnud ikka märksõnadeks metall ja klaas. Kui P6 uhkustas üliõhukese kesta ja metallist tagumise kaanega, siis P7 puhul olid metallraami kummalgi poolel klaasid. Nüüd on jällegi tagasi pöördutud metalli kasutamise juurde ning disainerid on tehastes lasknud valmis meisterdada päris ühes tükis korpused. Lõigatud metallservadega raam meenutab kõvasti õunalogoga varasemaid mudeleid ja näeb P8 puhulgi soliidne ja eeskujulik välja. Tagumist poolt kattev metallplaati on tehtud mõned sisselõiked – ülemisse poolde on saanud klaasist riba, kus asub ka kaamerasilm. Allservas ning raamil on muust eristuvad ka plastikribad, võimaldamaks telefoniomanikel ka teiste endasarnastega suhelda (ehk et telefonil ikka levi oleks). Kogu nupumajandus on paigutatud paremale küljele koos sim- ja mälukaardi pesaga. Huawei puhul on alati huvitav esmasel kasutusel seda äraarvamise mängu mängida, et millisesse pesasse milline kaart käib, kuna neil üldjuhul väljastpoolt kuidagimoodi vahet teha pole võimalik. Sisse- ja väljalülitamise nupu puhul on nutikalt lahendatud selle asetus: justkui pesas paikneva nupu leiab nägemata kiiret ja mugavalt. Alumisel poolel on kõlariavade ning laadimispesa kujundus lahendatud sümmeetriliselt ning ülemisest osast leiab mikrofoni ning kõrvaklapipesa.
Tänu ekraani suurusele ja juba mainitud lõigatud metallservadele püsib telefon kenasti käes. Materjalid on tasemel ja telefonist õhkub kvaliteeti.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

SISU
Huawei puhul märkab kasutaja esimese hooga selle omanäolist kasutajaliidest, mida Hiina tootja kutsub EMUI nimega. P8 on karbist võttes küll kohe uusima Android Lollipop versiooniga, kuid tänu nende endi kasutajaliidesele pole Google enda loomingust väga midagi järele jäänud. Igal juhul saab EMUI iseloomustamiseks kõige paremini kasutada sõna valikuvõimalus, sest neid siin jagub.

Pilt

Huawei on lisanud lukustuekraani valikutesse huvitava võimaluse kasutada pildialbumeid, mis iga kord uut pilti kuvavad. Vaikimisi pilte on võimalik muutaja kustutada ning uusi lisada. Võimalik on ka piltide kuvamist nö pausile panna ja jätkata. See kõik käib näpuliigutusega üles, millega avaneb eraldi menüü. Sealt leiab ka kiirvalikud rakendustele.
Koduekraani suurimaks erinevuseks teiste tootjatega on eraldi rakendustesahtli puudumine, kõik rakendused kuvatakse järgnevatel lehtedel. Muidugi saab grupeerimiseks luua kaustu ning kes taolist lahendust kuidagi omaks ei suuda võtta, saab poest ka mõne muu lehitseja (launcheri) alla laadida.
Nagu teadeteriba alla lükates näha võib, siis siingi on Huawei jätkanud oma kujundusstiiliga ja pole ennast Google Material disainist häirida lasknud.

Pilt

Nii nagu ikka saab avakuval läbi viia teatud muudatusi, näiteks reas kuvatavate ikoonide arvu muuta. Ka ei sarnane rakenduste haldur puhta androidi omale, kus nüüd kuvatakse rakendused üksteise järel kaartidena. P8 näitab sulle korraga nelja lahtiolevat ning nende eemaldamiseks tuleb vastava rakenduse peal näpuga üles lükata.
Huawei on lisanud mitmeid süsteemirakendusi, mis kasutuskogemust võivad mugavamaks muuta, aga nende kasutegur võib olenevalt kasutajast varieeruda.

Pilt

Menüüdes leiab väga palju mugavusvalikuid, millega telefoni kasutust hõlbustada. Näiteks saab näpuliigutusega kuvapildi ühte serva liigutada ja sellega pääseb ka ekraani ülemisele osale kergemini ligi. Ka on olemas tavapärased liigutustega juhtimise seaded ning ka võimalus navigeerimisnuppe vastavalt vajadusele ümber paigutada ning nihutada.

KIIRUS
P8 on saanud Huawei enda kodukootud HiSilicon 930 protsessori ning on nende poolt tehtavatest hetkel üks võimsamaid. 8-tuumaline protessor on suhteliselt ühel pülgal Qualcommi ja Mediateki poolt pakutavate tippmudelite toodanguga. Seda ilmestavad ka jõudlustestide tulemused, mis ei jää kuidagi alla muude tootjate parimatest poegadest.
Kasutuse koha pealt ei tule seega mingi üllatusena, et telefon on kiire ja särtsakas oma ülesannete täitmisel; ka mängimisel ei jää riistvara hätta. Tasub silmas pidada, et jõudlust (eriti mängimisel) võivad mõjutada erinevad energiasäästu režiimid, nii et vajadusel saab menüüs vastavaid korrektuure valikute osas teha.

BENCHMARK
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Quadrant Free Edition – 13349
AnTuTu benchmark – 47983
Geekbench singlecore – 894
multicore – 3682

EKRAAN
P8 ekraaniresolutsiooniks on 1920x1080 pikslit, mis tiheduseks teeb 424 pikslit tolli kohta. Kasutatakse LCD ekraani, mis põhineb IPS-NEO tehnoloogial. See viimane minimeerib kehva nähtavuse ekraanil ka väga terava nurga all vaadates. Pilt on telefonil selliste näitajate juures eeskujulik, nagu võis ka oodata. Värvid on tõetruud ja ekraani heledus hea.
Karbist võttes on ekraanile peale pandud ka kile, mis suhteliselt kergesti sõrmejälgi ja rasu külge võtab. Paratamatult kipub see nii olema, et ekraani enda pind on parema õlihülgava kihiga, seega kes kilega omadustega rahul pole, saab selle kerge vaevaga ka eemaldada. Tegelikult pakub Huawei P8 mudelile huvitavat lisaklahvide võimalust, kasutades selleks spetsiaalset kaitsekile. Sellega on võimalik ekraani nurkadesse lisada puutetundlikud nupud, millele on menüüst võimalik funktsioone määrata.

Pilt

KAAMERAD
Kasutusel on 13MP kaamera (pildid 4:3 formaadis), kuid vaikimise teeb telefon pilte 10MP seades ja 16:9 formaadis. Pildid tulevad suhteliselt hea kvaliteediga, natuke on puudu teravusest.
Eesmine kaamera on pea sama võimekas, lastes kuni 8MP suuruseid pilte teha. Siin on pearõhk selfie-piltide huvilistele pööratud ja lisaks pildistamisele pakub kaamera rakendus ka mitmeid võimalusi enda võib-olla mitte-nii-ilusate autoportreede täiustamiseks.
Kaameral on lisaks tavalisele pildistamise võimalusele ka näiteks valgusmaalimise režiim, kus on võimalik liikuvatest objektidest efektseid fotosid saada. Ja kui tavalisest piltidest ei piisa, saab eraldi režiimist 0 kuni 10 skaalani ka ise pildi ilu taset määrata.

Näidispildid

AKU
Akust täielikuma ülevaate saamiseks oleks tahtnud seda pikemalt katsetada. Testperioodi põhjal võib öelda, et ühe laadimisega saab päeva õhtusse ja sõltuvalt ooterežiimi kasutusest jääb mahlu ka järgmiseks päevaks. Nii et väiksemamahulise kasutuse puhul on ka poolteist päeva kasutust igati reaalne.

PLUSSID
+ metallist korpus ja koostekvaliteet
+ mälukaardi pesa olemasolu
+ kristallselge ekraan

MIINUSED
- Kasutajaliidese seadistamise- ja valikuvõimaluste hulk, mis segadust võivad lõpuks tekitada

KOKKUVÕTE
Huawei on P8 näol valmistanud igati võimeka järglase P-seeria eelmistele populaarsetele mudelitele. Kui P6 ja P7 on meie kandis aja jooksul palju austajaid kogunud, siis ei ole põhjust, miks P8 seda teha ei võiks. Eeldused selleks on tal kindlasti olemas – metallist kvaliteetne korpus ja kena disain; selge ja terav ekraan; piisavalt võimekas riistvara. Kasutajaliidese omapära ja selle võimaluste täielik ära kasutamine on aga asi, mis kauem harjutamist tahab.


HINNE

Pilt

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Logi sisse  •  Registreeru