[ARVUSTUS] LG G3

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ARVUSTUS] LG G3

Lugemata postitusPostitas Terko » 09 Sept 2014, 14:19

LG tutvustas oma uut tippmudelit ja järglast igati sümpaatsele G2-le juba kevadel - ajal, kui ka teised tootjad enda hiidudega turge asusid vallutama. Tänapäeva tihedas konkurentsis tuleb tarbijale pakkuda piisavalt põhjust just enda toote eelistamiseks ja selleks peaks G3 olema küllaldaselt kvaliteeti. Vaatame, mis masti pilliga on tegu.

Pilt

VÄLIMUS
Tänapäeva standarditele kombekohaselt tuleb uus mudel suurema ekraaniga teha kui eelmine – siinkohal pole ka LG kedagi alt vedanud. Sellega aga kaasneb tavaliselt ka telefoni enda välismõõtmete suurenemine. Õnneks on Korea insenerid ja disainerid selle koha pealt kõvasti vaeva näinud, sest sarnaste välismõõtmetega Samsung Galaxy S5 ja Sony Xperia Z2 ekraanid on 0,3 tolli väiksemad (Samsungil ja Sonyl 5,2 tolli, G3-l 5,5 tolli).
Samuti jätkab LG oma traditsiooni juhtnuppude paigutamisel tagumisele korpusele. Seekord on nuppude kuju ja materjali valikut muudetud, et nende kasutus oleks veelgi mugavam ja intuitiivsem. Tänu sellele ei leia telefoni külgedelt ka ühtegi nuppu ega väljaulatuvat osa. Laadimise ja kõrvaklappide pesad on alumisele äärele paigutatud koos mikrofoniga. Viimane on ka ülemisel küljel, kõrvuti infrapuna liidesega.
Telefoni kätte võttes võib esmapilgul tabada üllatus, et LG on otsustanud materjalivalikul metalli kasuks. Sellest ei tasu ennast aga petta lasta, sest tegu on siiski vana hea plastikuga, mille tekstuur meenutab harjatud metalli. Siin midagi ette heita pole, kõigele vaatama näeb telefon soliidne välja ja tänu kumerale tagumisele osale on ka mugav käes hoida.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

SISU
G3 jookseb android KitKat-ga, versiooninumbriks küll aga mitte uusim 4.4.4, vaid 4.4.2. Sisu poole pealt on suurimaks uudiseks aga LG kasutajaliidese Optimus värskendus, mis on nüüd kaasaaegsema ja lamedama (flat) disaini-keelega. Üle on käidud ka LG klaviatuur, millel lisaks muudele võimalustele saab näiteks ise kõrgust muuta.
Pilt
Avakuva ja koduekraan on saanud uue näo. Lukustuskuva avamiseks saab kasutaja valida mitme erineva efekti vahel, alumises servas saab määrata kiirlinke rakendustele ja vajadusel need üldse eemaldada.
Avakuvale on lisandunud uus ilma ja teavituste vidin, mis jagab erinevaid soovitusi ja meeldetuletusi – näiteks aku tühjenemise kohta ja akusäästja sisselülitamiseks. Testperioodil kasutamisel taoline teavitamissüsteem efektiivsust ei tõstnud ja vajadusel saab selle ka välja lülitada.
Pilt
Avakuvast vasakule poole jääb LG Health rakendus, mis sisuliselt toimib sammulugejana, aga vajadusel aitab ka kasutaja kaloraaži jälgida.
Muus osas on LG kasutajaliidese funktsionaalsus ja toimine jäänud samaks eelmiste mudelitega, uuenenud on visuaalne pool.
Pilt
Isiklikult meeldis mulle enim teavituspaneeli välimuse muutumine, mis nüüd näeb palju lihtsam, puhtam ja loogilisem välja. Menüüsüsteemi põhivaade on jäänud samaks, kuid ka siin on värskendatud välimus jätnud oma positiivse jälje.
Pilt
Uue huvitava rakendusena leiab menüüst nüüd kettaruumi puhastaja. See kuvab infot näiteks ka eelpool mainitud ilma ja teavituste vidina kaudu, andes teada, kui sul on pikalt kasutamata rakendusi.
Aku rakenduse alt saab põhjaliku ülevaate energiamajanduse seisust, enimtarbivatest rakendustest ja järelejäänud aku prognoosi.

KIIRUS
Võimsuse eest hoolitseb LG sees Qualcomm-i 2.5 GHz Snapdragon 801 neljatuumaline protsessor. Heites pilgu sooritus-testidele, ei ole kahtlustki, et tegu on igati kärme seadmega. Testimisperioodi esimesel päeval võis täheldada kummalisel kombel kerget hakkimist liikudes menüüdes ja koduekraanide vahel. Võimalik, et telefon vajas „sisseelamise“ perioodi, hiljem kasutamisel sellist käitumist ei esinenud.
Adreno 330 graafikakiirendi abistab kõiki neid, kes tahavad G3 ka mängimiseks kasutada. Proovitud mängudega igaljuhul testseade hätta ei jäänud.

EKRAAN
LG oli üks esimesi, kes oma tippmudelile nii suure resolutsiooniga ekraani otsustas paigaldada. 2560x1440 pikslit annab ekraani pikslitiheduseks lausa 534 ppi-d. Muljetavaldavad numbrid, aga reaalsus on see, et tavakasutusel need mingit eelist konkurentide FullHD ekraanide eest ei anna. Silmale paistavad nad kõik ühtemoodi selged. Samuti pole paljud tootjad oma rakendusi nii suure resolutsiooniga kuvamiseks optimeerinud ja nii pole puhuti sellel pikslimerel suurt eelist. Lisaks muule on ülisuure resolutsiooni miinuseks ka suurem aku tarbimine ja asjaolu, et G3 vähendab intensiivsel kasutusel automaatselt taustavalgustust (100% pealt 90% peale) seadme ülekuumenemise vältimiseks. Õnneks ei juhtu seda väga tihti, testperioodil juhtus seda vaid korra. Automaatse taustavalguse kasutamine peaks seda võimalust veelgi vähendama.
Pilt

KAAMERAD
Traditsiooniliselt on kaamerad paigutatud nii ette kui taha küljele. Esikaameral on megapiksleid 2 ja tagumisel 13. Põhikaamera pildikvaliteedi täiustamiseks kasutatakse laseriga automaatset fookust ja optilist pildistabilisaatorit. Hämaras pildistamiseks on kasutusel kahekordne LED-välk, mis peaks aitama värve loomulikumalt esitada. Piltide kvaliteet on igati tasemel – värvide tonaalsus on paigas, teravust on piisavalt ja pildiesitlus on realistlik.
Pildistamise rakendus on läbinud uuenduskuuri ja selle avamisel vaatab vastu pea et tühi ekraan. Pildistamiseks on vaja ekraani ainult toksata ja tehtud ta ongi. Menüü ja režiimide valiku avamiseks tuleb vajutada ekraaniservas olevale ikoonile, sealt saab juba täpsemalt vajalike parameetreid seadistada.
Videosid suudab G3 filmida 2160p@30fps ja 1080@30fps režiimis.
Mõned näidispildid - Flickr
Näidisvideo - Youtube

AKU
G3 tagumise katte alla on paigutatud Li-Ion tehnoloogial põhinev aku mahutavusega 3000 mAh.
Arvestades telefoni suure pikslitihedusega ekraani energiavajadust, oleks väiksema aku paigaldamine paljudele selles osas probleeme tekitanud. Akunäitajate järgi oligi testimise ajal just ekraan enamasti suurim akutarbija.
Tavalaadimisele lisaks saab akut laadida ka juhtmevabalt. Selleks otstarbeks on vastav tehnoloogia paigaldatud akukaane alla.
Tavakasutusel kujunes ühe täislaadimisega kasutusajaks päev-poolteist, mida võib heaks tulemuseks pidada.

PLUSSID
- koputusega ekraani sulgemine ja avamine
- eemaldatav tagumine kaas ja aku
- juhtmevaba laadimise võimalus sisse ehitatud
- mälukaardi lisamise võimalus
- suure resolutsiooniga ekraan

MIINUSED
- ekraani maksimaalse heleduse automaatne vähendamine ülekuumenemisel

BENCHMARK TESTID
tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine
Quadrant Free Edition – 22232
AnTuTu Benchmark 5 – 36984

KOKKUVÕTE
LG on G3-st vorminud nutiseadme, millel on pilkupüüdev välimus, suur ekraan kompaktses kestas ja muljetavaldav komponentide ning võimsusnäitajate kombinatsioon. Raske on leida asja, millega selle telefoni puhul võib hätta jääda. Ainsa omapärana saab mainida vaid ekraaniheledust, mis suurel koormusel ennast ise reguleerima hakkab ja mitte üles, vaid allapoole.
Kõigest hoolimata on tegu väga hea telefoniga ja kui valid parajasti parimate saadaolevate nutitelefonide seast just seda õiget, lisa sinna valikusse kindlasti ka G3.

HINNE
(10-palli skaalal)
Pilt

Kasutaja avatar
Mart
Site Admin
Postitusi: 424
Liitunud: 06 Veebr 2011, 00:45
Telefon: iPhone 6S
Asukoht: Tartu

Re: [ARVUSTUS] LG G3

Lugemata postitusPostitas Mart » 11 Sept 2014, 19:24

Järjekordne põhjalik ülevaade, tänud (Y)
Exentri innovaatilised rahakotid http://www.kaarditasku.ee

Kasutaja avatar
Reede
foorumi kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Juun 2013, 22:25
Telefon: sony z5 compact
Asukoht: Tallinn

Re: [ARVUSTUS] LG G3

Lugemata postitusPostitas Reede » 14 Sept 2015, 07:39

väga asjalik ise kasutan ka antud telefoni(Y)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Logi sisse  •  Registreeru