Kõnetuvastusrakendus Inimesed

Eestlaste saavutused androidi maailmas.
Kaarel
foorumi kasutaja
Telefon: HTC Wildfire

Kõnetuvastusrakendus Inimesed

Lugemata postitusPostitas Kaarel » 30 Juun 2012, 11:09

Teen reklaami uuele rakendusele "Inimesed", mis võimaldab eestikeelse kõne abil aadressiraamatust otsida. Rakendus ei vaja tööks internetiühendust, sest kasutab nn offline-kõnetuvastust.

Rohkem infot ja APK allalaadimise võimalus on aadressil

http://kaljurand.github.com/Inimesed/index.et.html

Olen ette tänulik tagasiside eest.

Kasutaja avatar
aim17
Entusiast
Telefon: galaxy S2

Re: Kõnetuvastusrakendus Inimesed

Lugemata postitusPostitas aim17 » 01 Juul 2012, 07:00

Laadisin ja hakkan proovima. Aga selline küsimus kas öelda helista palun andresele või andres?Eks proovimisega saa ka teada:)
Aga tänud ikkagi,teed head tööd.

Kaarel
foorumi kasutaja

Lugemata postitusPostitas Kaarel » 01 Juul 2012, 13:23

Tere,

aim17 kirjutas:Aga selline küsimus kas öelda helista palun andresele või andres?

nimi tuleb öelda sellisel kujul naga ta aadressiraamatus esineb. Rakendus ise muid vorme (nt alaleütlevat käänet) ei sünteesi. Eesti keele puhul pole sõnavormide süntees triviaalne ülesanne, nt antud juhul peaks otsustama, milline täishäälik käib -le lõpu ette. (See ülesanne on küll lahendatud: EKI, TÜ ja Filosoft on loonud vastavat tarkvara, aga Androidil pole see erinevatel põhjustel lihtsalt kasutatav.)

Muuseas, nagu ka varasemate kõnetuvastusrakenduste (Kõnele, Diktofon, Arvutaja) puhul, on kavas teha Inimeste lähtekood Apache litsentsi alla vabaks. Nii saaksid huvilised eksperimenteerida erinevate aadressiraamatu kirjete esitustega, nt võibolla oleks parem:

Kood: Vali kõik

helista palun andrese (töö | kodu | põhi) numbril

kus 'andrese' on omastavas käändes.

Tervitades,
Kaarel

Kasutaja avatar
reps
Entusiast
Telefon: OnePlus3, OnePlusX
Kontakt:

Lugemata postitusPostitas reps » 01 Juul 2012, 13:44

No see toimib küll.Aga ebamugavaks teeb kasutamise see,et tuleb app avada ja nuppu all hoida.Mina eelistaks varianti kus asi töötab taustal ja helistamiseks piisab vastava korralduse andmisest.Kui ikka käed on mingi sodiga koos siis ei taha telefoni ju näppida. :lol:

rennu21
Entusiast
Telefon: galaxy s7- stock

Lugemata postitusPostitas rennu21 » 01 Juul 2012, 18:10

reps kirjutas:No see toimib küll.Aga ebamugavaks teeb kasutamise see,et tuleb app avada ja nuppu all hoida.Mina eelistaks varianti kus asi töötab taustal ja helistamiseks piisab vastava korralduse andmisest.Kui ikka käed on mingi sodiga koos siis ei taha telefoni ju näppida. :lol:

hetkel suht pole vahet kas avad appi ja lülitad käima või avad aadressi raamatu ja kiirelt libistad sõrmed üle ekraani soovitud tähele
Kui pessimist näeb surnuaial ainult riste, siis optimist näeb ainult plusse

Kasutaja avatar
reps
Entusiast
Telefon: OnePlus3, OnePlusX
Kontakt:

Lugemata postitusPostitas reps » 01 Juul 2012, 20:07

rennu21 kirjutas:
reps kirjutas:No see toimib küll.Aga ebamugavaks teeb kasutamise see,et tuleb app avada ja nuppu all hoida.Mina eelistaks varianti kus asi töötab taustal ja helistamiseks piisab vastava korralduse andmisest.Kui ikka käed on mingi sodiga koos siis ei taha telefoni ju näppida. :lol:

hetkel suht pole vahet kas avad appi ja lülitad käima või avad aadressi raamatu ja kiirelt libistad sõrmed üle ekraani soovitud tähele
Nonii,ma arvan,et asja mõte on elu lihtsamaks teha aga mitte mitmekesistada :lol: Mul tervelt ühe astme võrra kiirem näopilti vajutada ja kohe helistab.Aga nagu mainitud tegemist on peris hea asjaga ja minu jaoks täiuslikkusest puudu just otsekorraldus.
.

Kasutaja avatar
ukutmierme
Entusiast
Telefon: Nexus 3 + Nexus 7

Lugemata postitusPostitas ukutmierme » 03 Juul 2012, 15:30

Kaarel, see pole täiesti OT aga millal teed eesti keele süntesaatori androidi jaoks?

Kaarel
foorumi kasutaja

Lugemata postitusPostitas Kaarel » 03 Juul 2012, 21:14

Tere,

ukutmierme kirjutas:Kaarel, see pole täiesti OT aga millal teed eesti keele süntesaatori androidi jaoks?

mul ei ole plaanis (vähemalt lähiajal) eesti keele süntesaatoriga tegeleda. Võimaliku süntesaatori kohta Androidil võiks uurida otse EKI inimestelt, vt http://www.eki.ee/keeletehnoloogia/projektid/syntees/tks.html.

Võibolla tasuks silma peal hoida ka Eyes-Free projektil, vt nt
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.googlecode.eyesfree.espeak. Selles eSpeak TTS rakenduses on eesti keel sees, aga minu telefonis ta vähemalt ei tööta. Võimalik, et tegu on veaga, mis saab järgmises versioonis parandatud.

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast
Telefon: Galaxy A3 2017 7.0

Lugemata postitusPostitas Euromen » 10 Juul 2012, 13:27

Tere Kaarel!
Panin see app endale ja mõtlesin proovida. Tundub et app kuulab mind, kuid inglise keeles, sest ta kordub inglise keelselt. Kas ma pean midagi seadistama et ta tuvastaks eesti keeles, või ma jätsin midagi kahe silma vahele?
Sest kui ma ütlen "naine" ta saab aru ja näitab naise kontakti, kui kordab "nein" - ehk siis ma mõtlen et ta tuvastab mitte eesti keeles. Spetsiifilisematest nimedest ei saa ta üldse aru. Mis teha?
App on ju muidu väga hea, kuna ei pea telefoni raamatus/kõnelogis ringi tolgendama enam!
Galaxy A3 2017 SM-A320FL - A320FLXXU1BQG6
Xperia Z3 D6603 5.1.1 - 23.4.A.1.200
Galaxy S3 4.3 I9300XXUGNA8

Kaarel
foorumi kasutaja

Lugemata postitusPostitas Kaarel » 11 Juul 2012, 11:04

Euromen kirjutas:Tundub et app kuulab mind, kuid inglise keeles, sest ta kordub inglise keelselt. Kas ma pean midagi seadistama et ta tuvastaks eesti keeles, või ma jätsin midagi kahe silma vahele?
Sest kui ma ütlen "naine" ta saab aru ja näitab naise kontakti, kui kordab "nein" - ehk siis ma mõtlen et ta tuvastab mitte eesti keeles.

Rakendus tuvastab ainult eesti keelt, sest kasutab eesti keele akustilisi mudeleid, vt
https://github.com/alumae/et-pocketsphinx-tutorial.

Kõnesüntesaatori keelt saab kasutaja ise valida, paigaldades telefoni mõne kõnesüntesaatori rakenduse, seadistades selle vaikimisi kõnesüntesaatoriks, ning valides Inimeste Seaded-menüü kaudu sünteesiks kasutatava keele. Kuna eesti keele kõnesüntesaatorit Androidile veel pole, olen mina kasutanud nt Google TTS mootorit soome keelega (vajab interneti ühendust), või Samsungi TTS mootorit hispaania keelega. Esimene "ei oska" palatalisatsiooni ja välteid, teine ei oska j-tähte, kahekordset l-tähte ja täpilisi. Aga tagasisidest on võimalik tavaliselt alati aru saada...

Euromen kirjutas:Spetsiifilisematest nimedest ei saa ta üldse aru. Mis teha?
App on ju muidu väga hea, kuna ei pea telefoni raamatus/kõnelogis ringi tolgendama enam!

Tooge palun näiteid sellistest "spetsiifilistest nimedest".

Võib olla aitab kui:

- seadetes sisselülitada "Paindlik otsing" (vaikimisi on see väljas)
- kasutada rakendust müravabas keskkonnas
- sisestada pikemaid (mitmesilbilisi) nimesid

Minu telefonis on tuvastustäpsus üle 90% eeldusel, et taustal pole müra ja paindlik otsing katab umbes ~500 otsisõna.
Suurema otsinguruumiga võib täpsus langeda. Keerulised on lühikesed vokaalivaesed nimed (nt "Epp"), sellisel juhul peaks lisama telefoniraamatus vastavale nimele nt perekonna nime või muu abistava sõna.

(Mõned telefonid teevad võibolla automaatselt riistvaralist müraeemaldamist, sel juhul pole müra ka probleem. Ma pole selliste telefonidega testinud. Kui keegi on, siis palun andke teada.)

Rohkem dokumentatsiooni on aadressil:
http://kaljurand.github.com/Inimesed/about/et.html

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Logi sisse  •  Registreeru