[ARVUSTUS] Sony Xperia Z3 ja Z3 Compact

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Telefon: S7
Kontakt:

[ARVUSTUS] Sony Xperia Z3 ja Z3 Compact

Lugemata postitusPostitas Terko » 06 Okt 2014, 14:20

Alles septembri alguses Berliinis toimunud tarbeelektroonika messil IFA 2014 tutvustas Sony mitut uut nutiseadet, nende hulgas ka alljärgneva loo peategelasi – Sony Xperia Z3 ja Z3 Compact telefone. Seega jätkab Jaapani tootja oma traditsiooni ja täiendab tippmudelite nimistut pea iga poole aasta tagant. Välismõõtmetelt eristuvad suur ja väike vend on sisemuselt pea identsed, seepärast heidame neile ühiselt ka pilgu.
Pilt

VÄLIMUS
Varasematelt Z-seeria telefonidelt tuntud OmniBalance disainikeel pole kuskile kadunud ka verivärsketelt mudelitelt. Kuigi mõlemat telefoni katab eest ja tagant kriimustuskindel klaas, on külgedel kasutatud erinevaid materjale. Z3 puhul on mindud kvaliteedi rõhutamise teed ja ümbritseva raami jaoks on kasutatud metalli. Raam on väga õhuke ja kergelt kumer, metalli kasutus annab Z3-le väga kvaliteetse tunnetuse. Ainsa miinusena saab välja tuua suure kere ja metallservade kasutamise kombinatsiooni puhul asjaolu, et käes hoidmisel on see kohati libe.
Z3 Compacti puhul on külgedel kasutatud vana head plastikut, mis on sarnaselt suuremale vennale kumerdatud. Plastik on sama tooni telefoni valitud värviga, kuid kergelt läbipaistev. See omakorda jätab teatud nurkade alt vaadates mulje, justkui oleks telefon külgedelt nõgus.
Nuppude asetus on klassikaline – sisse- ja väljalülitamise ning heli reguleerimise nupud asuvad paremal küljel. Samalt poolt leiab ka kaamera nupu. Vastasküljel asub laadimisdoki pesa. Kui väiksemal Compacti mudelil on sim-kaardi, laadimise ja mälukaardi pesad kõik samuti vasakule küljele paigutatud, siis Z3 leiame sealtpoolt vaid laadimiseava, teised pesad on paigutatud paremale küljele. Muide, uutel mudelitel kasutab Sony sarnaselt iPhonele nano-sim pesa.
Ei tasu ka unustada, et kõik augud on kaetud katetega, kuna mõlemad telefonid omavad IP68 sertifitseeritud vee- ja tolmukindlust. Õnneks on kõrvaklapi auk ilma katteta (siiski veekindel), mis kindlasti hõlbustab selle kasutamist.
Kui Z3 ja Z3 compacti kasutusmugavust hinnata, siis siin on kindel eelis väiksemal vennal. Jah, Z3 on küll õhem ja tänu metallile ka tundub kvaliteetsem, kuid käsitlusmugavuselt ta Z3 Compactile vastu ei saa. Viimast on palju lihtsam ühe käega hoida ja välismõõtmete tõttu ei häiri ka Compacti paksem korpus (Z3 paksus 7.3 mm vs Z3 Compact 8.6 mm).
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

SISU
Sony on mõlemale telefoni sisse paigaldanud uusima androidi versiooni Kitkat (4.4.4). Kasutusel on Jaapani tootja enda kasutajaliides, mis õnneks pole liialt pealetükkiv.
Xperia Z3
Pilt
Xperia Z3 Compact
Pilt
Menüüdes liikumine on loogiline, disain silmale meeldiv. Lisaks saab soovi korral ka välimuse elemente ise muuta, kasutades selleks „isikupärastamise“ alammenüüd. Kõigele muule lisaks laseb Sony ekraanil kasutada
minirakendusi, jagada ekraani mitme rakenduse vahel ja seadistada ekraani ühe käega kasutamiseks.
Pilt
Toreda lisana saab väljalülitatud ekraani nüüd aktiveerida topeltkoputusega (vaikimis on see võimalus välja lülitatud). Veel ühe mugava lisana saab näiteks kõnele vastata, kui telefon kõrva äärde tõsta.
Üha enam populaarsust koguvate tervist jälgivate seadmete jaoks on Sony enda poolt välja töötatud rakendus Lifelog, mis nagu nimi tõlkes ütleb, jälgib sinu igapäevaseid toiminguid ja aktiivsust ning esitab sulle kogutud tulemusi. Õnneks saab kõike seda teha ka ilma kantava seadmeta otse telefonist.
Pilt

KIIRUS
Siin kumbki telefon ei üllata – nelja-tuumaline Snapdragon 801 protessor on igas elemendis oma ülesannete kõrgusel ja kummagi telefoni jõudlust alt ei vea. Mõlemasse on pakitud hetkel parim saadaolev riistvara ja kooslus on oma ülesannete kõrgusel. Veidi üllatavalt on testide tulemustes Z3 Compacti skoorid kõrgemad, kuid selle võib kirjutada osaliselt ka väiksema pikslite hulga arvele ekraanil, mida töödelda on vaja. Kasutamisel on liikumine menüüdes kiire, kerimine sujuv ja kuskilt otsast hakkimist ei paista.

BENCHMARK
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
Sony Xperia Z3
Quadrant Free Edition – 20125
AnTuTu benchmark – 40432
Geekbench singlecore – 966/multicore – 2761

Sony Xperia Z3 Compact
Quadrant Free Edition – 20918
AnTuTu benchmark – 41112
Geekbench singelcore – 944/multilcore – 2648

EKRAAN
Mõlemad telefonid on IPS LCD ekraanidega, kuid uuendusena on Sony kummalgi kasutusele võtnud uue tehnoloogia Live Color LED. Selle eripäraks on LED-ide integreerimine Sony TRILUMINOS tehnoloogiaga, mis muudab ekraani erksamaks ja heledamaks ilma lisaenergia vajaduseta. Nii on oluliselt paranenud ka päikese käes nähtavus.
Z3 puhul on tegemis väga hea ekraaniga - pilt on selge ja terav, värvid kirkad. Compact arusaadavalt päris sellele tasemele ei küündi, kuna ekraani paneel on väiksema resolutsiooni ja pikslitihedusega. Pilt pole küll nii terav kui Z3-l, kuid muus osas on tegu igati kvaliteetse paneeliga.

KAAMERAD
Mõlemad telefonid kasutavad sama 20.7 megapikslist kaamerat, mis teeb pilte maksimaalse resolutsiooniga 5248x3936. Vaikimisi automaat-režiimis on kaameral kasutada 8 megapikslit. Nagu varasematelt mudelitelt tuttavaks saanud stseenide valikuga saab muuta ka režiime ja nende alt omakorda seadeid. Kaamera avakuva ja juhtnuppude paigutus on igati loogiline ja kergesti käsitletav. Mugava lahendusena saab kaamera tööle panna kummagi telefoni puhul otse küljel paiknevast nupust. Uuendusena on suurendatud kaamera sensori ISO arvu - kui Xperia Z2 oli see 6400, siis uutel Z3 mudelitel on selleks 12800. See aitab kaasa hämaras ja pimedas tehtavate piltide kvaliteedile.
Pildikvaliteediga võib igati rahule jääda. Need on teravad ja selged, värvide tasakaal on paigas. Arusaadavalt on automaatrežiimis (8 mpx) tehtud pildid veidi udusemad ja detaili-vaesemad kui 20.7 megapikslist eraldusvõimet kasutades.
Videosid on võimalik salvestada ka 4K eralduvõimega (2160p) lisaks tavalisele 1080p resolutsioonile.
Allpool on toodud mõned näidispildid ja videod.

Z3 Compact näidispildid
Z3 näidispildid
Z3 Compact näidisvideo
Z3 näidisvideo

AKU
Akud on mõlemal telefonil sisse ehitatud ja mahutavused on vastavalt väiksemal Z3 Compactil 2600 mAh-d ja suuremal Z3-l 3100 mAh-d. Tänapäeva mõistes suuruselt mitte midagi erilist, ent igapäevasel kasutusel väga hea kestusega. Sony ise reklaamib mõlema telefoni kasutuseks ühe laadimistsükliga kaks päeva ja testperioodil see täpselt nii ka oli. Kõrvuti pannes võib öelda, et väiksema venna akust sai nutitoimingute teostamisel veidi rohkem välja pigistada.
Xperia Z3 akumajandus
Pilt
Lisaks tava ja „stamina“ režiimidele (viimane neist aitab akut vajadusel kokku hoida, võimaldades seadistada töös olevate rakenduste aku kasutust) on Sony lisanud telefonidele ka „ultra stamina“ režiimi, mis laadimisjärgset perioodi veelgi pikendab.

PLUSSID
- vee- ja tolmukindlus
- väga hea aku vastupidavus, erinevad režiimid aku kestuse pikendamiseks
- Z3 Compacti väiksus – mahub mõnusalt kätte
- kaamera kvaliteet

MIINUSED
- vaikne kõneheli

KOKKUVÕTE
Sony on hakkama saanud vaat et kahe hetkel kõige vingema nutitelefoniga androiditurul. Z3 on lipulaevale vääriliste omadustega ja esmaklassilise kvaliteediga. Muidugi kaasneb sellega ka vastavuses number hinnasildil (hetkel 700 euro kandis). Samas ei tasu unustada, et Sony eelmine lipualev Z2 on kõigest pool aastat vana ja pea samade näitajatega pakett on ka hinna poolest oluliselt taskukohasem. Uusima tehnoloogia ihalejale on Z3 aga tõenäoliselt üks parimaid valikuid.
Z3 Compact üllatab meid aga oma kompaktsusega, suutes väiksemasse kesta paigutada sama jõudluse ja omadused nagu suuremal vennal. Kahtlemata on Compacti trumbiks just selle käepärasus ja mugav käsitlemine. Suur rõõm on näha, et Sony on vaevaks võtnud ka „mini“ telefonide klassis lati kõrgele seada.

HINNE
(10-palli skaalal)
Sony Xperia Z3
Pilt
Sony Xperia Z3 Compact
Pilt

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast
Telefon: Galaxy A3 2017 7.0

Re: [ARVUSTUS] Sony Xperia Z3 ja Z3 Compact

Lugemata postitusPostitas Euromen » 06 Okt 2014, 15:41

Tänud väikse ülevaade eest! Ja eriti hea et sa ka näidis videoid tegid. Aga kas sa oled ka originaale kusagile uploadinud? Neid oleks päris hea vaadata.
Galaxy A3 2017 SM-A320FL - A320FLXXU1BQG6
Xperia Z3 D6603 5.1.1 - 23.4.A.1.200
Galaxy S3 4.3 I9300XXUGNA8

Kasutaja avatar
VWM
Entusiast
Telefon: Nexus 5

Lugemata postitusPostitas VWM » 06 Okt 2014, 15:47

Ootasin Z3 puhul kavaliteetsemaid fotosid ja videosid aga nagu ikka, üles pushitud reklaam ei vasta tõele. Ja ei miskit erilist, enne võtaks LG G3, kui selle :D .
Aga arvustus oli väga hea ;)
Pilt
OnePlus 5T
Rom: Stock + Mods
Kernel: New Kernel
Recovery: blu_sp★rk TWRP

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast

Lugemata postitusPostitas Euromen » 06 Okt 2014, 16:18

VWM kirjutas:Ootasin Z3 puhul kavaliteetsemaid fotosid ja videosid aga nagu ikka, üles pushitud reklaam ei vasta tõele. Ja ei miskit erilist, enne võtaks LG G3, kui selle :D .
Aga arvustus oli väga hea ;)

Jah Sony see suhtes eriti imelik firma, peaks ju kõva tegija videos/fotonduses olema. Vanasti vähemalt Sony Eerik oli kaamera suhtes korralik värk. Nüüd aga kaameraga ei osta midagi teha, ja ka ekraanidega on nii nagu on. Milleks seda mõttetud võidujooksu, kui võib õpida teiste käest. Apple ei kiirusta kunagi vaid toimetab tasa ja targu, ja minu arust alati neil hea tulemus valmis. Meizu eelmise mudeliga ei hakkatud ka miskid leijutama, vaid lihvisid vana 8megase sensori veel paremaks. Aga muidu olen sinuga nõus, ma võtaks ka LG G3'e.

Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Telefon: S7
Kontakt:

Lugemata postitusPostitas Terko » 06 Okt 2014, 19:22

Siit näeb originaal videosid - http://goo.gl/IAgAov

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast

Lugemata postitusPostitas Euromen » 21 Sept 2015, 01:46

Oman nüüd seda Z3'e natuke üle nädala aega. Tõesti kõik lendab ja sujub väga hästi, eriti kui võrrelda minu vana Galaxy S3'ga kes pidurdas ja jokutas ja "loudis" kõik otsast peale. Ka aku kestvus on väga hea. Kui vanasti käisin maal päevaks siis võtsin mitu akud oma Galaxy S3'ele või enne kui lisa akusi polnud, siis laadisin telefoni vahest ka paar korda et saaks surfatud/neti jagatud ja pildistatud ja filmitud. Täna oma uue Z3'ga ma surfasin maal netis (4G) samma palju nagu ka S3'ga ja tegin ligi 140 pilti pluss 120-kaadriseid videod, nii FullHD ja 4K videoid mingi ports. Ja ka proovisin muidki kaamera võimalusi. Telefoni tõmbasin laadijast 10:30 ja koju maalt tulin kell 9, mul oli akud veel tiba üle 50%. Tunnistan mul on Stamina režiim peal mis katkestab igasugu 4G/WiFi ja ka vist katkestab rakenduste toimimist mingil määral kui ekraan kustub, kui ma nüüd ei eksi. Igatähes peale Galaxy S3'me see on minu arust mega tulemus! Tööpäevadel ka vaatasin et minu kasutamis stiiliga saab vast paar päeva kasutada seda, aga vana harjumus paneb mind jälle telefoni laadima kui magama lähen - äkki ei jätku homseks :) Inimestele kes räägivad et Samsungid on plastikust pask ja Sony on mingi mega kvaliteet klaasist ka metallist/alumiiniumist, mina naeraks vastu. Minu Galaxy S3 on kõvasti tugevam ja vastupidavam kui see Sony mis ausalt meenutan hiina telefoni. Pöidlaga mööda ekraani asju ajades kostab "kops - kops - kops" sest mingid klaasi sellel lippulaeval pole. Ka see kiidetud nii fännide kui ka Sony poolt eraldi foto päästiku nupp ei ole üldse hea, liiga palju pilte läks tuksi seda nuppu kasutades. Pigem ikka haarata korralikult telefoni kättesse ja vajutada pöidlaga ekraanil oleva päästiku. Telefon on ka väga libe, seda enam tööl põlve peal ei hoija ja netis ei surfa nagu ma Samsungiga tegin, see libiseb igalpoolt minema. Selleks ostsin "kandoss-tagakaant" mingist läbipaistvast kummist, ja enam ta ei libise. Kaameraga on nii ja naa. Tuleb tunnistada et pildid polegi nii halvad kui ma varem arvasin, aga noh... Mõned on väga head, ja mõned on puhta tuksis. Kõige suurem pauk minu jaoks oli see et kõik-sugu "camera api 2" või mis ta ka oli, Sony ei toeta. Tõmbasin testiks üht äpp'i mis teeb testi, ja ilmnes et mingeid trikke mida ma sain teha oma vana Samsungiga mina enam selle lippulaevaga teha ei saa! Ehk siis tee see harilik "klõps" ja aitab sulle. Või teab keegi mingid infod selle kohta? 4K video on imelik, tundub et nurkadest on pilt tõmmatud laiali. Kes teab on seda teistel Xperia kasutajatel? Ka blokeerimis režiimi ma ei leidnud, et saaks nagu Samsungis kõike (kõned ja teavitused) blokeerida et ma oleks kättesaadav vaid teatud inimistele. Äkki keegi Sony mees oskab aidata?

Kasutaja avatar
AndroTroll
Entusiast
Telefon: S5
Kontakt:

Lugemata postitusPostitas AndroTroll » 21 Sept 2015, 05:51

Euromen - viska suss nurka ja osta omale telefon - S5 IRW

Mine