Avatud programmid ja Task killerist üldisemalt

Üldine arutelu Androidi teemal
Kasutaja avatar
ukutmierme
Entusiast
Telefon: Nexus 3 + Nexus 7

Re: Avatud programmid

Lugemata postitusPostitas ukutmierme » 18 Okt 2011, 08:38

Kusjuures kui sellist appi veel pole, siis olen kindel et N9 eeskujul see varsti valmis ahvitakse.

Kasutaja avatar
chris
Entusiast
Telefon: Galaxy SIII
Kontakt:

Lugemata postitusPostitas chris » 18 Okt 2011, 10:19

Voolu (akut seega) tarbib ju progede avamine ja killimine (mälust tühjendamine). Tehnilisemalt öeldes mälu lugemine ja kirjutamine.

Nende jõude mälus pidamine säästab ressurssi kuna ei kasutata taasavamiseks üleliia protsessorit.
Programm mälus jõude istub reeglina ei tee seal midagi.
Androidi nõue on, et kui programm taustal toimetab siis peab ta sellest ikoniga märku andma üleval tegumiribal.

See miks Android nii toimib on üsna tehniline.... kuna programmid on java rakendused siis avamisel mitte ainult ei loeta binari kood mällu vaid avamisel toimub ka java rakenduse konverteerimine.
Kui programmi ei killi siis jääb avamisel ära konverteerimine, avamine kiirem ja voolu läheb vähem. Android saab jõude oleva programmi sulgemisega ise väga hästi hakkama, kui see vajalik on mäne programmi tööks, mis mälu enam vajab.

Usu mind programmide killimisest on ainult kahju mitte kasu.
Miskipärast paljud kasutajad ekslikult arvavad teisiti kuna ei saa süsteemist aru. On ju vana harjumus windosast sees, et kõikke sulgeda vaja.... sellest harjumusest tasub üle saada.

HTC Desire & Tapatalk

manpe
Entusiast
Telefon: LG Nexus 5X

Lugemata postitusPostitas manpe » 18 Okt 2011, 15:30

Tänud chris põhjaliku vastuse eest. Olen ise ka nüüd targem :)

Kasutaja avatar
yllar
Entusiast
Telefon: Nexus 5X

Lugemata postitusPostitas yllar » 18 Okt 2011, 16:33

Jep, see chrisi vastus tuleks kuskile sticky postiks teha, et kui keegi järjekordselt sel teemal midagi küsib, saab sellele postitusele suunata :D

nemo
Androidi fänn
Telefon: GT-N8020 LTE & GT-S5830

Re: Re: Avatud programmid

Lugemata postitusPostitas nemo » 18 Okt 2011, 19:11

p2tu kirjutas: Android pole win, aga piisavalt linux. Ja linuxi häda on teadagi mis... :P

Ja mis siis linuxi häda on? Küsin, sest olen ise aastaid linuxi kasutaja
Sent from my GT-S5830

p2tu
Androidi fänn
Telefon: Samsung Galaxy Gio

Re: Re: Avatud programmid

Lugemata postitusPostitas p2tu » 18 Okt 2011, 20:40

nemo kirjutas:
p2tu kirjutas: Android pole win, aga piisavalt linux. Ja linuxi häda on teadagi mis... :P

Ja mis siis linuxi häda on? Küsin, sest olen ise aastaid linuxi kasutaja
Sent from my GT-S5830

See on OT jutt, aga:
kasutajamugavus. nüüd on hakanud see veidi murduma, aga keskmisele kastuajale on linuxis palju ebaloogilist. sellele ma vihjasin ka androidi rakenduste halamises osas.

võin ennustada, et sa ütled, "linux on ikka väga kasutajasõbralik ja ilus, tore pealekauba" ja SEE on põhjus, miks linux on desktop OS kõikides maailma arvutites ja riigiasutustes ka... :mrgreen:

Minotaur248
Androidi fänn
Telefon: Samsung Galaxy Ace

Re: Avatud programmid ja Task killerist üldisemalt

Lugemata postitusPostitas Minotaur248 » 14 Nov 2011, 22:49

Tegelikult see on minu arvates kah ebameeldiv, et avatud rakendusi ei näe. See pole halb, et Android jätab kõik rakendused avatud taustale. Kui neid rakendusi mitu tükki avada, otsustab Android ise millise rakenduse sulgeda, et saaks uue avada. Ehk siis Android lihtsalt julmalt ja kasutajale teadmatult kustutab avatud rakenduse mälu.

Probleem on selles, et kõik rakendused ei ole võimelised viimast kasutuse seanssi ära salvestama. Eriti juhtub seda et kui mäng on ees ja korraks home nuppu vajutada ning siis mängu tagasi ette võtta, on pausile pandud mäng kadunud ja tuleb algusest alustada. Samamoodi juhtub ka paljude teiste rakendustega.

Windowsile sarnane multitasking töötab ka odavamatel Nokia telefonidel, mitte ainult N9-l.

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast
Telefon: Galaxy A3 2017 7.0

Lugemata postitusPostitas Euromen » 15 Nov 2011, 00:00

Huvitav et ma pole sellist asja täheldand. Olen toimetand ka nelja rakenduse ja ka viie vahel aga pole kunagi miskid kadund. Kohe kui avad saad sammast kohast edasi toimetada.

Tapatalk'ed from Lg Optimus Black P970.
Galaxy A3 2017 SM-A320FL - A320FLXXU1BQG6
Xperia Z3 D6603 5.1.1 - 23.4.A.1.200
Galaxy S3 4.3 I9300XXUGNA8

Kasutaja avatar
ukutmierme
Entusiast
Telefon: Nexus 3 + Nexus 7

Re: Re: Avatud programmid ja Task killerist üldisemalt

Lugemata postitusPostitas ukutmierme » 15 Nov 2011, 02:10

Minotaur248 kirjutas:Eriti juhtub seda et kui mäng on ees ja korraks home nuppu vajutada ning siis mängu tagasi ette võtta, on pausile pandud mäng kadunud ja tuleb algusest alustada. Samamoodi juhtub ka paljude teiste rakendustega.

See pole Androidi viga vaid mängu kirjutaja.

Tapa.Desire.S

nemo
Androidi fänn
Telefon: GT-N8020 LTE & GT-S5830

Lugemata postitusPostitas nemo » 27 Dets 2011, 18:57

ukutmierme kirjutas:
Minotaur248 kirjutas:Eriti juhtub seda et kui mäng on ees ja korraks home nuppu vajutada ning siis mängu tagasi ette võtta, on pausile pandud mäng kadunud ja tuleb algusest alustada. Samamoodi juhtub ka paljude teiste rakendustega.

See pole Androidi viga vaid mängu kirjutaja.

Tapa.Desire.S

Swap partitsioon päästab eamjaolt andmete kohese hävimise vastu

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

Logi sisse  •  Registreeru