Avatud programmid ja Task killerist üldisemalt

Üldine arutelu Androidi teemal
Kasutaja avatar
ukutmierme
Entusiast
Telefon: Nexus 3 + Nexus 7

Re: Avatud programmid

Lugemata postitusPostitas ukutmierme » 17 Okt 2011, 18:34

Ma küsin miks sa pead vaatama, kas ja mis on avatud? Mis sellest sõltub?

Kasutaja avatar
yllar
Entusiast
Telefon: Nexus 5X

Lugemata postitusPostitas yllar » 17 Okt 2011, 18:38

Milleks üldse vaadata seda nimekirja rakendustest mis parasjagu töötavad? Selles mõttes, et näiteks Windowsis - ma ei ava task manageri selleks, et seal asju avada, lähen sinna vaid selleks, et midagi sulegda (kinni jooksnud rakendus näiteks) või lihtsalt puhast uudishimust, et vaadata mis töötab :P

Kasutaja avatar
chris
Entusiast
Telefon: Galaxy SIII
Kontakt:

Lugemata postitusPostitas chris » 17 Okt 2011, 20:31

Ei saa üldse aru mis jamate või mis probleem on.

Mingit multitaskingu appi pole vaja.
Ning unusta see task manager, sellega pole midagi teha, kui just mõnda zombinustunud programmi pole. Mida see annab, kui tead mis programm sul seal taustal töötab.

Hoiad home nupul näppu peal, see toime on sama mis Winil alt-tab.

Androidil ei ole vaja programme sulgeda. Miks task manager hea ei ole on siin mitmeid kordi räägitud.

HTC Desire & Tapatalk

p2tu
Androidi fänn
Telefon: Samsung Galaxy Gio

Lugemata postitusPostitas p2tu » 17 Okt 2011, 23:15

Tunub küll jah, et inimesed ei saa täpselt probleemist aru. Sest ilmselt see on mingi samsungi eripära.

Probleem on selles, et samsungi androidil EI NÄE AVATUD RAKENDUSI!!!

Avatud asju näeb ainult task managerist, kust neid saab sulgeda.
Keskmist nuppu all hoides näeb "recent applicatione", mis on viimati käivitatud asjad ning millel pole mingit otsest seost hetkel avatud rakendustega.

Ja miks näha avatud asju? Ikka selleks, et saaks mugavalt mitme rakenduse vahel liikuda, näiteks copy-paste tehes.
Windowsi puhul on küll loogiline, et taskbaril on kõik avatud rakendused näha ja saab kohe ka avada :)

Ehk siis puudub windowsi loogikale tuginedes mitme akna vahel mugavalt käimise võimalus :)
Võibolla originaal androidiga see võimalus on olemas, aga Samsung Gio'l olev gigerbread 2.3.4 seda ei võimalda...

On veel küsimusi? :P

Kasutaja avatar
ukutmierme
Entusiast

Lugemata postitusPostitas ukutmierme » 18 Okt 2011, 00:28

Me kõik näeme viimati kasutatud rakendusi ja väga suure tõenäosusega viimatikasutatud rakendused on ka veel mälus. Eriti, kui kopi-pasteerid. Absull ei sõltu sellest midagi kas proge käib, ega app drawerist või shortcutist uuesti käivitamisel topelt protsessi ei käivitata ju. Ma mõtlen kaasa ja ei saa ikka veel murest aru.

p2tu
Androidi fänn

Lugemata postitusPostitas p2tu » 18 Okt 2011, 00:38

Ok, nüüd ma saan aru, et sa saad aru. See pole mingi mure. See on fakti konstanteerimine/kontrollimine.

Ja ma sain NÜÜD kinnitust, et androidil polegi kuskil näha avatud programme analoogselt nagu windowsil on taskbaril avatud aknad nõnda, et nende vahel saaks mugavalt kohe liikuda, neid samas "esile tuua", avada, nimeta kuidas tahes.

Aga siiski, võiks olla, oleks lihne ja loogiline :)

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast
Telefon: Galaxy A3 2017 7.0

Re: Re: Avatud programmid

Lugemata postitusPostitas Euromen » 18 Okt 2011, 01:34

p2tu kirjutas:Ok, nüüd ma saan aru, et sa saad aru. See pole mingi mure. See on fakti konstanteerimine/kontrollimine.

Ja ma sain NÜÜD kinnitust, et androidil polegi kuskil näha avatud programme analoogselt nagu windowsil on taskbaril avatud aknad nõnda, et nende vahel saaks mugavalt kohe liikuda, neid samas "esile tuua", avada, nimeta kuidas tahes.

Aga siiski, võiks olla, oleks lihne ja loogiline :)

Aga siis sa peaks raha koguma Nokia N9 jaoks, seal saab näpuga programmide vahel liikuda! Ja mis kõige parem, Nokia mainis juba mittu korda et seal saab Androidi rakendusi käivitada saama! Androidiga aga jah, teil Samsingi meestel tuleb seda keskmist nuppu vajutada, minul aga "home" nuppu ja kõik viimased app'id on käes! Minu arust norm värk, mul suht savi kas neid taaskäivitatakse või võetakse mälust - pea asi et asi toimib! Ise toimetasin nelja rakenduse vahel vabalt. Nii et harju ära, Android pole Windows, õnneks :)

Tapatalk'ed from Lg Optimus Black P970.
Galaxy A3 2017 SM-A320FL - A320FLXXU1BQG6
Xperia Z3 D6603 5.1.1 - 23.4.A.1.200
Galaxy S3 4.3 I9300XXUGNA8

p2tu
Androidi fänn

Lugemata postitusPostitas p2tu » 18 Okt 2011, 02:45

Ära selle win teema peale erutu. See oli näiteks toodud. Android pole win, aga piisavalt linux. Ja linuxi häda on teadagi mis... :P

Ahjaa, kui brauseriga netis surfida, siis ei saa seda ka sulgeda ilma back nupuga tagasi alguslehele minemata. Task manageriga killimime ainus kiire variant :D

Edit:
Googeldasin, androidil ei peagi rakendusi sulgema. Kõik võib taustal joosta. See ongi asja idee :)
Eks siit ka aku kestvuse teema :D

manpe
Entusiast
Telefon: LG Nexus 5X

Lugemata postitusPostitas manpe » 18 Okt 2011, 03:17

p2tu kirjutas:Edit:
Googeldasin, androidil ei peagi rakendusi sulgema. Kõik võib taustal joosta. See ongi asja idee :)
Eks siit ka aku kestvuse teema :D

Saad mulle ka öelda, et miks nii on? Kuidas see aku kestvust mõjutab? Loogiliselt võttes peaks see aku eluiga lühendama kui programmid taustal mälu imevad? Mul endal on active applications widget homescreenil ja alati killin kõik appid pärast kasutamist ära, kas seda ei tasu teha siis?

Kasutaja avatar
ukutmierme
Entusiast

Lugemata postitusPostitas ukutmierme » 18 Okt 2011, 08:26

Programmid on mälus aga see ei tähenda, et nad midagi arvutavad. Hetkeseis on mällu kirjutad nagu windosil hibernate puhul. Ja kui järgmine proge ruumi vajab, loetakse brauser mälust välja. Kui progeja tahab, et tema taustal jooksvat appi kinni ei pandaks, lisab ta ikooni notification barile. Siis on see proge natuke prioriteetsem.

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Logi sisse  •  Registreeru