Android ei oska andmesidet välja lülitada?

Üldine arutelu Androidi teemal
jaanrebane
foorumi kasutaja
Telefon: Iocean M6752 Rock

Android ei oska andmesidet välja lülitada?

Lugemata postitusPostitas jaanrebane » 26 Nov 2015, 13:33

On kahe sim kaardi kohaga telefon Iocean M6752 "Rock", hiinakas. Peal jookseb Android 4.4.4. Kui kasutan lokaliseerimist ja wifi on sisse lülitatud, siis telefon kasutab andmesidet, kuigi see on välja lülitatud. Üks sim kaart on sees ja pole vahet, kummas pesas. Andmesidet kasutab muidu ainult mingit lokaliseerimise äppi kasutades (GPS Essentials, Google Maps, ...).

Ülemaailmsest foorumist mingit vastust ei saanud. Aga sealt on näha, et see pole konkreetse telefoni probleem. http://androidforums.com/threads/mobile ... ngs.934293

See ei tule sageli esile, sest sellise telefoniga kasutavad kõik mingeid andmeside pakette, mille ma just eelmisel kuul eemaldasin.

Miks see mind häirib: kasutaja teadmata võib tekkida üüratu telefoniarve mitte millegi eest. Mul näiteks +4 eurot, 68 kilobaidi eest hetkel. Ma muul ajal andmesidet sel kuul ei ole kasutanud, varem oli kuupõhine pakett ja siis ei märganud. Operaatori kodulehe interneti eristuses näitab umbes 4-9 kilobaidiseid pakette, andmeside seansside pikkused 1 sekund.

Kas tegemist on tarkvaraveaga? Kas keegi saaks katset korrata ühe sim kaardiga telefoniga, millel jookseb 4.4? Mida teha? Tarkvara uuendust lubatakse Android 5 peale, see ilmselt lahendaks probleemi. Aga seni pole veel mingit uuendust välja tulnud.

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast
Telefon: Galaxy A3 2017 7.0

Re: Android ei oska andmesidet välja lülitada?

Lugemata postitusPostitas Euromen » 26 Nov 2015, 14:55

Gps parimaks täpsuseks tahabki neti minna. Akki mingi seadistus olemas kus eraldi lubatakse neti tarbida positsioneerimiseks?

Sent from my D6603 using Tapatalk
Galaxy A3 2017 SM-A320FL - A320FLXXU1BQG6
Xperia Z3 D6603 5.1.1 - 23.4.A.1.200
Galaxy S3 4.3 I9300XXUGNA8

jaanrebane
foorumi kasutaja

Lugemata postitusPostitas jaanrebane » 26 Nov 2015, 15:03

Võimalik, et kusagil on mingid peidetud seaded. Samas, miks ta siis mobiilset datat ei kasuta, kui ma wifi välja lülitan?! Sest siis on kõik ok, kui telefon parasjagu üheski wifi võrgus ei ole, siis ta ka mobiilset datat ei kasuta.

Kasutaja avatar
reps
Entusiast
Telefon: OnePlus3, OnePlusX
Kontakt:

Lugemata postitusPostitas reps » 26 Nov 2015, 19:18

Ma nüüd ei saa aru, et mismoodi kasutab mnetti kui wifi on sees? Mis ta siis wifit üldse ei kasuta? See mis seal juutuubis on on ju nov.kuu kogutarbimine, mitte hetke tarbimine. Ja kui kodanik mnetti üldse ei soovi tuleb see lasta operaatoril kinni panna, tele2-l pole sellega probleemi aga emt ja jeliisa üldiselt ei taha seda teha. Lisaks on telole ise võimalik määrata andmeside piirang.
Numerus stultorum infinitus est.

jaanrebane
foorumi kasutaja

Lugemata postitusPostitas jaanrebane » 27 Nov 2015, 08:22

Ma ka ei saa aru, et miks mobiilinetti kasutab. Wifit ta kasutab ka, aga see pole siinkohal oluline.

Juutuubis on küll nov. kuu kogutarbimine, aga tähelepanelikult vaadates on korduvalt näha, et kuigi andmeside on välja lülitatud, siis 51.86 kB muutub vahetult pärast GPS Essentials kasutamist 55.86 kB-ks millegipärast. Ja seda kinnitavad ka EMT iseteeninduse andmed, et baidid tõepoolest liikusid. Ja arve ka suurem vastavalt.

Eks jah, tuleb panna telefonis piirang 0 ilmselt. Aga see ei muuda asja, sest tahaks ikkagi probleemist aru saada.

jaanrebane
foorumi kasutaja

Lugemata postitusPostitas jaanrebane » 11 Veebr 2016, 15:11

Läksin EMT-st/Teliast vahepeal üle Elisasse. Sellega seoses arvan, et leidsin probleemi ja lahenduse.

APN tüüp oli nüüd "default, supl" asemel "default". Kahe SIM kaardiga Android 4.4 telefonidel andmesidet millegipärast välja lülitades ei lülitata "supl" kanalit välja. Ma arvan endiselt, et see on mingi tarkvara viga.

http://androidforums.com/threads/mobile-data-getting-used-despite-being-off-from-settings.934293/#post-7207427

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Logi sisse  •  Registreeru