Eestikeelsed rakendused

Eestlaste saavutused androidi maailmas.
praims
Entusiast
Telefon: SM-T815, HTC One M7

Re: Eestikeelsed rakendused

Lugemata postitusPostitas praims » 08 Jaan 2014, 21:10

aga miks Exploreri taolist softi üldse eesti keelde tõlkida?

mul on peres neli liiget - naine ja kaks last peale minu ja keegi ei kasuta baastarkvara eesti keeles

spetsiifilist tarkvara, mille inglise keelne terminoloogia ei ole väga tuttav - seda jah

aga arvutiterminoloogia? näiteks mis on suvand? näed sihukest asja ekraanil ja jääd tükiks ajaks tõlkima/mõtlema

androidi jama on muidugi selles, et paljud äpid on nõus töötama ainult süsteemi keeles (mitte et interfeis tõlkimist vajaks, aga navigatsioon võiks eesti keeles juhatust anda)

arkoko
Entusiast
Telefon: Sony Xperia Z3

Lugemata postitusPostitas arkoko » 08 Jaan 2014, 22:05

praims kirjutas:androidi jama on muidugi selles, et paljud äpid on nõus töötama ainult süsteemi keeles (mitte et interfeis tõlkimist vajaks, aga navigatsioon võiks eesti keeles juhatust anda)

Õnneks iGO-Primo puhul näiteks saab nii interfeissi kui ka hääljuhiste keeli vabalt valida sõltumata süsteemi keelest.
Sony Xperia Z3 (D6603, Android 6.0.1)

manpe
Entusiast
Telefon: LG Nexus 5X

Lugemata postitusPostitas manpe » 08 Jaan 2014, 23:29

praims kirjutas:aga miks Exploreri taolist softi üldse eesti keelde tõlkida?

mul on peres neli liiget - naine ja kaks last peale minu ja keegi ei kasuta baastarkvara eesti keeles

spetsiifilist tarkvara, mille inglise keelne terminoloogia ei ole väga tuttav - seda jah

aga arvutiterminoloogia? näiteks mis on suvand? näed sihukest asja ekraanil ja jääd tükiks ajaks tõlkima/mõtlema

androidi jama on muidugi selles, et paljud äpid on nõus töötama ainult süsteemi keeles (mitte et interfeis tõlkimist vajaks, aga navigatsioon võiks eesti keeles juhatust anda)

Eks seda tõlketööd sportlikust huvist tehakse. Üritasin ka vahepeal SlimBeani ROM-i eesti keelde tõlkida, arvasin, et on lihtsam, aga tõepoolest julgelt pooli levinud inglisekeelseid termineid ei osanud kuidagi eesti keelde panna. Ise ka ei oska arvutimaailmas muudes keeltes navigeerida kui inglise, aga kindlasti leidub inimesi, kes on harjunud teistmoodi. Iseasi muidugi kas on mõtet näha vaeva mittelevinud ebapopulaarse failihalduse rakendusega, aga eks see lihtsalt ajaviiteks ja harjutamiseks mõeldud oli ma kahtlustan.

EDIT: "Lisa uus tabel" ja "Sulge tabel" asemel oleks sobivam "Ava uus tab" ja "Sulge tab". Tab päris tabel siiski pole. Taas üks termin mida ma eesti keelde tõlkida ei oskaks, polegi vaja imo.

Kasutaja avatar
VWM
Entusiast
Telefon: Nexus 5

Lugemata postitusPostitas VWM » 09 Jaan 2014, 08:42

manpe kirjutas:Hää küll, esimene asi, mis silma jäi... mine seaded ja kujunduse all on kirjas "Sinu valitud kujundused onVaikimisi". "Open drawer on startup" on üldse tõlkimata. "Sinu valitud keeled on Eesti" - parem oleks sinu valitud keel on eesti. Ülemisel ribal on tõlkimata sõnad "folders" ja "files", eesti keeles oleks siis "kausta" ja "faili". Siis selles menüüs mis vasakult avaneb, seal on tõlkimata "New Storage" ning üldse kõik sõnad nagu Images, Archives jne.

1. "Sinu valitud kujundused onVaikimisi" "Sinu valitud keeled on Eesti" - tänud, panin ise ka tähele just.
2. "Open drawer on startup" tõlikmata - mäletan, et sai tõlgitud aga tuleb üle vaadata.
3. "Ülemisel ribal on tõlkimata sõnad "folders" ja "files" tõlkimata" - imalikul kombel mul oma telefoni peal need ok. tuleb uurida.
4. "Siis selles menüüs mis vasakult avaneb, seal on tõlkimata "New Storage" ning üldse kõik sõnad nagu Images, Archives jne." - jällegi oma seadmel mul näitab see tõlget, vaatan üle.Ja seal need tõlkimata sõnad vast selle pärast on tõlkimata, et neid saab ise muuta, kui pikalt peal hoida. Peaasi, et nende all hallilt oleks tõlgitud.
praims kirjutas:aga miks Exploreri taolist softi üldse eesti keelde tõlkida?

Leidus veidi vaba aega ja huvi ja siis otsustasin et teeks ära. Ise tgelikult ka ei salli, kui arvutiga seonduv on eesti keeles. Lihtalt palju keerulisemaks teeb see asja. :D Aga lihtalt on ju inimesi kes tahavad, et iga asi oleks oma keeles. Ja ise kasutan seda failihaldust inglise keeles :P
manpe kirjutas:EDIT: "Lisa uus tabel" ja "Sulge tabel" asemel oleks sobivam "Ava uus tab" ja "Sulge tab". Tab päris tabel siiski pole. Taas üks termin mida ma eesti keelde tõlkida ei oskaks, polegi vaja imo.

Seda kaalusin ise ka. Ega jhm, seal võib leida veel vigasid. kõike ei ole ise läbi katsetanud, Ja tõesti on seal sõnu mida ei oskagi korralikult tõlkida, nt. ei tea mis kontekstis sõna esineb.
Pilt
OnePlus 5T
Rom: Stock
Kernel: Stock
Recovery: Stock

manpe
Entusiast
Telefon: LG Nexus 5X

Lugemata postitusPostitas manpe » 09 Jaan 2014, 14:19

VWM kirjutas:3. "Ülemisel ribal on tõlkimata sõnad "folders" ja "files" tõlkimata" - imalikul kombel mul oma telefoni peal need ok. tuleb uurida.

Jah, on minulgi nüüd korras, arvatavasti oli asi selles et ei teinud appile restarti pärast keelevahetust.

arkoko
Entusiast

Lugemata postitusPostitas arkoko » 09 Jaan 2014, 16:06

manpe kirjutas:"Ava uus tab" ja "Sulge tab". Tab päris tabel siiski pole. Taas üks termin mida ma eesti keelde tõlkida ei oskaks, polegi vaja imo.
Eestikeelne Firefox kasutab nendes kohtades "Ava uus kaart" ja "Sulge kaart".

Kasutaja avatar
Euromen
Entusiast
Telefon: Galaxy A3 2017 7.0

Lugemata postitusPostitas Euromen » 09 Jaan 2014, 16:15

Ava uus tab on minu arust ikka parem kui "kaart".

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Galaxy A3 2017 SM-A320FL - A320FLXXU1BQG6
Xperia Z3 D6603 5.1.1 - 23.4.A.1.200
Galaxy S3 4.3 I9300XXUGNA8

arkoko
Entusiast

Lugemata postitusPostitas arkoko » 09 Jaan 2014, 16:38

See kaart on ilmselt vahekaardist tuletatud ja lühendatud.
Eks see tõlkimine raske ja tänamatu töö ole ning maitsed ja keeletajud on erinevad. Ma ise kunagi tõlkisin uhte satelliit/video tarkvara liidest. Oi kui raskelt tulid õiged ja lühikesed (ruum oli piiratrud) eestikeelsed terminid. Näiteks "Multi speed mode", "Edit path" :)

Kasutaja avatar
VWM
Entusiast
Telefon: Nexus 5

Lugemata postitusPostitas VWM » 09 Jaan 2014, 17:48

Ma siin kunagi alustasin selle Sygic gps rakendust tõlkima aga seal veidi vähem jamamist ( pole vaja xml tasemel jamada, seal lihtne .lang fail oli vist, mida pole vaja apk-s teha ) aga seal sõnu ja väljendeid kohutavalt palju ja see võtab aega. Ja tundub et olen selle tõlkimisest loobunud :D.
Aga selle Mi Fileexploreri parandaused ehk teen siin paari päeva jooksul ära, et kui uue kuupäevaga eest apk on seal järgmise nädala alguses, siis on vast enamik asju parandatud. Ja vist teen siis seal " tabeli" " tab"-iks.

Edit: Lisandusid uued stringid ja leidsin ise veel vigu. Sai kõik parandatud..aga " lisa uus tabel " ja " sulge tabel " jäid ikka sisse, unustasin :D. Panen vist uude tõlkesse tulevikus ikka sisse " kaart " .
Minu seadmel näitab kõik nüüd ilusti.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=49105280
Panin tähele, et kui ei näita igalpool tõlget siis teha seal seadete alla algseadete lähtestamine. Mul hakkas nii ilusti igalpool tõlget näitama.
Pilt
OnePlus 5T
Rom: Stock
Kernel: Stock
Recovery: Stock

KonksNina
foorumi kasutaja
Telefon: huawei y550

Lugemata postitusPostitas KonksNina » 26 Veebr 2015, 16:46

Kas mingi jalakäijate gps on ka eesti keelseks tehtud?
ei mõtle googlit..

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Logi sisse  •  Registreeru